امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48642
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 28
فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به تدوین بسته مددکاری و حمایت‌های اجتماعی از معتادان بهبود یافته و درمان شده اظهار داشت: ...

فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به تدوین بسته مددکاری و حمایت‌های اجتماعی از معتادان بهبود یافته و درمان شده اظهار داشت: در سالهای گذشته حمایت‌های خاصی از معتادان بهبود یافته نمی‌شد که با دستور رئیس سازمان بهزیستی کشور قرار شد بسته حمایت‌های اجتماعی از معتادان بهبود یافته تدوین شود.

وی تصریح کرد: بسته اشاره شده با نظر کارشناسان تدوین شده است که به زودی و پس از جلسه نهایی از طریق سازمان بهزیستی کشور به سایر استانها جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

براتی بیان داشت: بسته حمایت‌های اجتماعی از معتادان بهبود یافته شامل مباحث اشتغال، مسکن، بیمه و ... است که با اجرای این بسته بسیاری از مشکلات معتادان بهبود یافته برطرف خواهد شد.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور افزود: موضوع دیگری که از سوی سازمان بهزیستی کشور در یک سال گذشته به طور ویژه پیگیری شده است تدوین دستورالعمل خانه‌های میان راهی برای معتادانی که از مراکز درمانی پاک شده‌اند است که در این راستا نیز تدابیر خوبی پیش‌بینی شده است.

وی گفت: خانه‌های میان راهی، مکان‌هایی هستند که معتادان پس از ترک اعتیاد در مراکز درمانی می‌توانند در این مکان‌ها حضور پیدا کنند و از خدمات آن استفاده کنند.

براتی بیان داشت: در فاز اول در چند استان از جمله تهران، فارس، اصفهان، مشهد و خراسان شمالی خانه‌های میان راهی راه‌اندازی می‌شود که در فاز بعدی در تمامی استانها خانه‌های میان راهی افتتاح خواهند شد.

وی گفت: برای راه‌اندازی هر خانه میان‌راهی حداقل 60 الی 70 میلیون تومان نیازمند است که البته این رقم در استانها متفاوت است.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد تا اواخر مهر تعدادی از خانه‌های میان راهی در استانهای کشور راه‌اندازی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها