امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48648
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، رای‌گیری در حوزه‌های رای‌گیری در «باواریا» یا «بایرن» بزرگترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، رای‌گیری در حوزه‌های رای‌گیری در «باواریا» یا «بایرن» بزرگترین ایالت آلمان روز گذشته با پیروزی سوسیال‌مسیحی‌ها پایان یافت.

حزب سوسیال مسیحی (CSU) موفق شده است 49 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و اکثریت مطلق پارلمان ایالت بایرن را از آن خود سازد.

حزب سوسیال مسیحی 56 سال است رهبری ایالت بایرن را در دست دارد. این حزب اما در انتخابات سال 2008 با به دست آوردن 43 درصد آرا مجبور شد برای هدایت این ایالت با حزب «دموکرات‌های آزاد» ائتلاف کند.

در این انتخابات حزب دموکرات‌های آزاد آلمان (FDP) با به دست آوردن 3درصد آرا، به خاطر تبصره‌ی 5 درصدی قانون انتخابات در این کشور، موفق نشد به مجلس ایالتی راه یابند.

بر مبنای تبصره‌ی 5 درصدی در آلمان تنها احزابی به پارلمان آلمان راه می‌یابند که دست‌کم 5 درصد از آرای مردم را به دست آورده باشند.

حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) به رهبری کریستیان اوده، 21 درصد آرا را به خود اختصاص داد. حزب سبزها و رای‌دهندگان آزاد نیز هر یک 5/ 8 درصد آرا را به دست آوردند.

حزب چپ‌های آلمان و همچنین حزب دزدان دریایی هر یک تنها 2درصد آرا را به دست آوردند و نتوانستند به پارلمان ایالتی وارد شود.

ایالت بایرن آلمان 12 میلیون جمعیت از مجموع 82 میلیون جمعیت آلمان را در خود جای داده است و یکی از ایالت‌های پرقدرت آلمان از نظر اقتصادی محسوب می‌شود. حدود 5/ 9 میلیون بایرنی واجد شرایط فراخوانده شده بودند رای خود را به صندوق‌ها بریزند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار