امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48649
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره جنوبی و کره شمالی مجموعه صنعتی مشترک مرزی کائه سونگ را امروز دوشنبه بعد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره جنوبی و کره شمالی مجموعه صنعتی مشترک مرزی کائه سونگ را امروز دوشنبه بعد از ماهها تعطیلی به دنبال افزایش تنش در روابط 2 کشور بازگشایی کردند.

براساس گزارش یونهاپ، بیش از نیمی از 123 شرکت کره جنوبی در این مجموعه صنعتی کار خود را به صورت آزمایشی آغاز کردند و از کارگران کره شمالی خواسته‌اند که به سرکار خود برگردند.

به گفته مقامات، انتظار می‌رود که بیش از 820 مدیر و کارگر از کره جنوبی امروز دوشنبه از مرز عبور کنند و بیش از 400 نفر نیز قرار است شبانه روز در انجا بمانند تا عملیات تولید به طور کامل راه اندازی شود.

سئول و پیونگ یانگ چهارشنبه گذشته بعد از 8 دور مذاکره فشرده توافق کردند که مجموعه صنعتی مشترک مرزی 2 کشور بازگشایی شود.

براساس توافقات صورت گرفته، یک کمیته مشترک از نمایندگان 2 کشور مسئول راه اندازی و مدیریت این مجموعه صنعتی است. پیش از این اداره این پارک صنعتی تنها توسط کره شمالی انجام می‌شد.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده بود و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد. 123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها