امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48662
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، وزارت فرهنگ دولت منتخب فلسطینی در غزه در بیانیه‌ای از آمادگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، وزارت فرهنگ دولت منتخب فلسطینی در غزه در بیانیه‌ای از آمادگی حماس برای ساخت فیلمی سینمایی درباره عملیات گروگانگیری «گلعاد شالیط» سرباز اسرائیلی در سال 2006 خبر داد.

بنابر این گزارش، این فیلم قرار است درباره عملیات بزرگ و عجیب و غریب موسوم به «وهم» که در جولای سال 2006 توسط گردان‌های مقاومت فلسطینی صورت گرفت و منجر به اسارت این سرباز اسرائیلی شد، ساخته شود.

در بیانیه وزارت فرهنگ دولت حماس، هدف از ساخت این فیلم تاکید بر «مقاومت بهترین انتخاب مردم فلسطین» عنوان شده و آمده است: در پی اصرار وزارت فرهنگ فلسطین بر حضور در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تقویت فرهنگ مقاومت و روحیه ایثار و همچنین تحکیم هویت ملی فلسطینی‌ها در بعد فرهنگی این فیلم سینمایی ساخته می‌شود.

این وزارت به ریاست محمد المدهون در بیانیه خود افزوده است: در ساخت این فیلم تلاش می‌شود تا بر سلاح مقاومت به عنوان بهترین انتخاب و تنها امید برای آزادی سرزمین فلسطین و آزادی بیش از 8 هزار اسیر زندان‌های رژیم صهیونیستی تاکید شود.

به گزارش فارس، در جریان عملیات «وهم» گروه‌های مقاومت فلسطینی در 25 جولای 2006 از طریق یک تونل زیرزمینی بین اراضی غزه و پادگان اسرائیلی توانستند دو سرباز را کشته، 5 تن را زخمی و «گلعاد شالیط» را به اسارت درآورند.

پس از آن شالیط به عمق زمین در نوار غزه منتقل شد و علیرغم تلاش‌های متعدد رژیم صهیونیستی برای یافتن وی، اسرائیل در این هدف ناکام ماند و نهایتا پس از 5 سال در 18 اکتبر 2011 اسرائیل به مبادله 1000 اسیر فلسطینی با «گلعاد شالیط» تن داد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار