امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48690
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 75
مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: این دریاچه به معنای واقعی کلمه مرده و رمقی برای آن باقی نمانده است به طوری که ...

مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: این دریاچه به معنای واقعی کلمه مرده و رمقی برای آن باقی نمانده است به طوری که تنها نیروهای انقلابی و متعهد می‌توانند نفس دوباره به این دریاچه برگردانند.

وی افزود: در طول 20 سال گذشته که روند بحرانی شدن دریاچه آغاز شده است، احیای این دریاچه با راه‌های علمی و در صورت جدیت مسئولان امکان‌پذیر بود به طوری که با این مردم متعهد، پرشور و تلاش‌گر این دریاچه احیا می‌شد.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که از هدررفت آب باید جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان سردشت یک نیروگاه آبی می‌سازند که این نیروگاه زائد بر مصرف بوده و فقط منجر به اتلاف آب می‌شود، پس جلوی این قبیل کارها باید گرفته شود.

عیسی‌زاده بر لزوم توسعه آبیاری قطره‌ای تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین راهکارهای جلوگیری از اتلاف آب و حفظ دریاچه ارومیه استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای آبیاری مزارع است.

وی پرداخت کمک بلاعوض به کشاورزان در راستای اجرای پروژه‌های آبیاری قطره‌ای را خواستار شد و اظهار داشت: دولت به کشاورزان کمک بلاعوض یا مبالغی به عنوان یارانه بپردازد چراکه آن‌ها با وجود وقوف بر اهمیت موضوع، توان مالی برای عملیاتی کردن آن ندارند.

عیسی‌زاده بر لزوم یاری طلبیدن از اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: تا زمانی که از ظرفیت‌های نهفته در جامعه استفاده نشود در هیچ یک از برنامه‌ها و پروژه‌ها اعم از عمرانی، فرهنگی و اجتماعی نمی‌توان توفیق‌های مورد انتظار را به دست آورد.
انتهای پیام/61002/م20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها