امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48692
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، زنجانرود یکی از بخش‌های تابعه استان زنجان است که دارای 98 روستا است. روستای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، زنجانرود یکی از بخش‌های تابعه استان زنجان است که دارای 98 روستا است.

روستای «ایلن» نیز یکی از توابع این بخش است که بسیار خوش آب و هوا است، اما با وجود این وضعیت در نقطه صفر محرومیت قرار داشته و مدرسه‌ای در این روستا وجود ندارد.

جاده روستای 25 خانواری ایلن خاکی و صعب‌العبور است که در زمان‌هایی که آب و هوای بارانی و برفی است، مشکلات بسیاری را برای ساکنان به ویژه دانش‌آموزان به وجود می‌آورد.

این روستا از زمانی که تاسیس شده فاقد فضای آموزشی بوده و دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل مجبورند، به روستای دیگری به نام «گوگلر» بروند.

*استقرار کانکس در روستای «ایلن» برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان

رئیس آموزش و پرورش زنجانرود در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 4 هزار و 200 دانش‌آموز در زنجانرود زندگی می‌کنند،اظهار کرد: امسال نیز همچون سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به مناسبت بازگشایی مدارس در زنجانرود اجرا می‌شود.

اکبر احمدی با بیان اینکه در حال حاضر 180 مدرسه در زنجانرود وجود دارد، اذعان داشت: این مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، درس می‌خوانند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از روستاهای زنجانرود به نام «ایلن» مدرسه ندارد، تصریح کرد: این روستا مدرسه نیز ندارد و از همان زمان تاسیس آموزش و پرورش منطقه سال‌ها فاقد فضای آموزشی بوده و دانش‌آموزان روستا به سختی برای ادامه تحصیل به روستای «گوگلر» می‌رفتند.

رئیس آموزش و پرورش زنجانرود با بیان اینکه امسال برای نخستین بار یک کانکس در این روستا تعبیه شده است، اظهار کرد: امسال 25 دانش‌آموز دختر و پسر در در این کانکس از پایه اول تا ششم ابتدایی مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه در روز 18 شهریور، با بازدید انجام شده به همراه نماینده بسیج سازندگی از روستای مذکور زمینی توسط روستاییان به منظور احداث مدرسه اختصاص یافته است، گفت: مقرر شده است، با همکاری روستاییان یک باب مدرسه در این روستا احداث شود.

احمدی اذعان داشت: امیدواریم با همکاری مسئولان و خیرین مشکلات این روستا در کمترین زمان ممکن برطرف شود.
انتهای پیام/73005/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها