امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48702
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم استقبال و اهتزاز پرچم بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) صبح امروز با حضور سردار محمدتقی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم استقبال و اهتزاز پرچم بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) صبح امروز با حضور سردار محمدتقی عصار، فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین، هیئت رئیسه، خادمان حرم بارگاه رضوی و دانشجویان در جوار مقبره الشهدای این دانشگاه و در فضای پرشور معنوی برگزار شد.

عصار با اشاره به فضای معنوی امروز دانشگاه، اظهار داشت: طرح اهتزاز پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) تحت عنوان «زیر سایه‌های نور خورشید»، طرحی است که از سوی آستان قدس رضوی در 110 شهر ایران و 6 کشور خارجی به اجرا در می‌آید.

وی افزود: اجرای این مراسم که اقدامی نمادین از سوی آستان قدس رضوی است، سفر امام رضا(ع) از مدینه به ایران و استقبال پرشور و مکرر ایرانیان عاشق از آن حضرت را در ذهن‌ها تداعی می‌کند.

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی ابراز داشت: جای خالی اجرای چنین طرحی در کشور احساس می‌شد و این اقدام خادمان بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع)، کاری بسیار بزرگ است.

وی در ادامه، تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته و همچنین با توجه شرایط فرهنگی دانشگاه علوم انتظامی این طرح در فضایی معنوی اجرا شد.

عصار خاطرنشان کرد: حضور پرچم و درفش امام رضا (ع) در دانشگاه علوم انتظامی برای همیشه به یادماندنی است و امروز همه به این پرچم آسمانی متبرک شدند.

وی افزود: امیدواریم شکرگزار و قدردان نعمت وجود، آقا علی بن موسی الرضا(ع) در کشورمان باشیم و حداکثر بهره برداری معنوی را از وجود مقدس این امام همام نماییم.

در ادامه این مراسم، مسئول کاروان خادمان امام رضا(ع)، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این طرح، گفت: کاروان عشق بعنوان پیام آور معنوی بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) اقدام به فعالیت کرده و با اعزام به 110 شهر ایران و 6 کشور خارجی قصد دارد تا پیام امام خود را به همگان برساند.

وی با بیان اینکه خدمت به بارگاه امام رضا(ع) موجب حیات مجدد است، گفت: امیدواریم همواره عنایت ویژه امام رضا(ع) شامل حال خادمان نظم و امنیت نیز، شود.

گفتنی است مدیحه سرایی، ذکر صلوات خاصه امام رضا(ع) و زیارت از مقبره الشهدای دانشگاه علوم انتظامی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار