امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48704
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، 15 آذر سال 91 بخاری یک کلاس درس دبستان «انقلاب اسلامی» شهر شین‌آباد از توابع پیرانشهر استان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، 15 آذر سال 91 بخاری یک کلاس درس دبستان «انقلاب اسلامی» شهر شین‌آباد از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی آتش گرفت و به جان ۲۸ دانش‌آموز افتاد.
این حادثه به فوت ۲ دانش‌آموز و مصدومیت ۲۶ دانش‌آموز دیگر انجامید که از این میان چند دانش‌آموز، اثرات زیادی از سوختگی را هنوز با خود همراه دارند.
پس از این حادثه، پیگیری‌های متعددی برای حل درمان دانش‌آموزان حادثه دیده انجام شد و حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر وقت آموزش و پرورش نیز اردیبهشت ماه امسال در دیدار با این دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در محل باشگاه فرهنگیان شهرستان ارومیه با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای جذب و استخدام دانش‌آموزان این چنین حوادثی پس از سن 18 سالگی، گفت: «برای درمان کامل دانش‌آموزان هر اندازه نیاز باشد، هزینه خواهد شد».
حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه اولیا هیچ دغدغه‌ای برای درمان، تأمین دارو و انجام جراحی‌های ضروری پلاستیک و زیبایی فرزندان خود نداشته باشند، تصریح کرد: «با همکاری بیمه ایران در زمینه پرداخت بیمه حوادث به آنان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است».
پس از این اطمینان وزیر وقت آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اولین اظهارنظر خود درباره هزینه درمان این دانش‌آموزان گفت: «آموزش و پرورش گزارشی از بررسی‌ها و پیگیری‌های وزارت خانه در خصوص این دانش آموزان را دریافت کرده است؛ اعلام می‌کنیم در رسیدگی و درمان دانش آموزان شین آباد هرگونه اقدامی که بتوانیم انجام دهیم وظیفه خود می‌دانیم و از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد».
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر وعده آموزش و پرورش برای انجام جراحی و بخشی از درمان این دانش‌آموزان تا مهرماه اظهار کرد: «آموزش و پرورش موظف است تمام هزینه‌های درمان دانش‌آموزان را پرداخت کند و در حال حاضر بیمارستان ساسان تهران پذیرای درمان این دانش آموزان است و آموزش و پرورش نیز آمادگی دارد تا همه هزینه‌های درمان و جراحی آنان را تأمین کند».
به گزارش فارس، امیدواریم با توجه به گفته وزیر وقت آموزش و پرورش و وعده سرپرست آموزش و پرورش، دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آباد بتوانند سلامتی خود را به طور کامل به دست آورند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها