امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48730
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، برنامه «اولین‌های دفاع مقدس» به همت تأمین برنامه شبکه دو روی آنتن تلویزیون می‌رود. این برنامه با اقتباس از ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، برنامه «اولین‌های دفاع مقدس» به همت تأمین برنامه شبکه دو روی آنتن تلویزیون می‌رود. این برنامه با اقتباس از کتابی با همین عنوان به قلم محمد خامه یار تهیه شده و به معرفی اولین‌های دفاع مقدس می‌پردازد.
مدیر تأمین برنامه این شبکه با اعلام این خبر در گفت‌وگو با فارس گفت: از ۳۱ شهریور به مدت یک هفته در تقویم رسمی کشور هفته دفاع مقدس نام گرفته، در این ایام هر ارگانی بسته به بضائت خود موضوعات از این دست را در اولویت خود قرار می‌دهد ما نیز در رسانه رسمی کشور تصمیم گرفتیم نگاهی نو به مقوله دفاع مقدس داشته و این فصل مهم از تاریخ معاصر را با زبانی جذاب و قابل فهم برای مخاطبان اصلی خود که همان خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان هستند روایت کنیم.
محسن همتی‌نژاد ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته این برنامه در 50 قسمت 5 دقیقه‌ای روی شبکه دو می‌رود و تلاش می‌کند با به کار گرفتن نریشن‌های مناسب، تصاویر مستند جنگ و المان‌های گرافیکی بخشی از واقعیت‌های دفاع مقدس را پیش روی مخاطبان خود به تصویر بکشد.
وی افزود: این کار به سفارش گروه تأمین برنامه و با کارگردانی سید مهدی مویدی آماده و با آغاز هفته دفاع مقدس روی آنتن تلویزیون می‌رود.
به گفته همتی‌نژاد «اولین‌های دفاع مقدس» همانطور که از عنوانش پیداست به معرفی موضوعاتی مثل اوّلین کاربرد واژه دفاع مقدس، اولین شهر قربانی سلاح‏های شیمیایی، اولین شلیک در جنگ، اولین زن اسیر، اولین استفاده از سلاح شیمیایی توسط دشمن بعثی، اولین شهید روحانی، اولین خبرنگار شهید و مواردی از این دست می‌پردازد.
وی افزود: این برنامه دائره المعارف اولین‌های دفاع مقدس است و تصور می‌کنم تجربه‌ای تازه در برنامه سازی‌های دفاع مقدس تلویزیون به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: با توجه به بضائت موجود همه تلاش خود را برای تولید یک اثر خوب به کار بستیم و در آینده نیز تلاش خواهیم کرد کیفیت این برنامه را ارتقا دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها