امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48773
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «احمد طعمه» نخست وزیر موقت ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «احمد طعمه» نخست وزیر موقت ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه ضمن اعتراف به ضعف معارضان سوری در پر کردن خلاء های فراوان در بخش های مختلف سوریه وعده داد که از نفوذ گروه‌های وابسته به القاعده در این کشور کم کند.

وی افزود: معارضان سوری باید به صورت فکری با القاعده مبارزه کند زیرا دموکراسی با اسلام در تناقض نیست و باید از محبوبیت القاعده با استفاده از ارائه خدمات عمومی در مناطق تحت کنترل معارضان کم کرد.

طعمه گفت: بعد از اینکه مردم از آوارگی و نابودی و کشتاری که حکومت برای آنها به بار آورده بود رنج می‌کشیدند اکنون نیز از اقدامات و تلاش آنها {القاعده} برای وادار کردن مردم به پذیرش دیدگاه‌هایشان ، متحمل رنج و سختی شده‌‌اند، مردمی که با هدف آزادی حرکت کرده‌اند چگونه ممکن است به تمامیت خواهی بزرگتری تن دهد.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم که دموکراسی را در سطح وسیعتری در کشور ایجاد کنیم زیرا این مسئله هم به نفع ماست هم به نفع مردم و اگر بخواهیم دولتی تعدد گرا و دموکراتیک برای همه ملت فراهم کنیم باید دموکراسی را به صورت وسیع در کشور منتشر کنیم.

طعمه دو روز گذشته در نشست استانبول معارضان سوری به عنوان نخست وزیر موقت برای اداره مناطقی که کنترل آنها در دست معارضان است، انتخاب شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار