امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48779
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، عشایر عراق در دو استان المثنی و ذی قار در جنوب این کشور مخالفت خود را با دعوت عربستان از شیوخ و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، عشایر عراق در دو استان المثنی و ذی قار در جنوب این کشور مخالفت خود را با دعوت عربستان از شیوخ و رهبران عشایر برای ادای مناسک حج و دیدار با ملک عبدالله بن عبدالعزیز، شاه سعودی اعلام کردند.

در بیانیه پایانی نشست عشایر المثنی که شنبه شب گذشته با حضور معاون وزارت کشور عراق برگزار شد، آمده است: عشایر استان المثنی ضمن اعلام حمایت از دولت وحدت ملی منتخب در عراق مداخله خارجی در امور عراق را نمی پذیرند و دعوت شاهزاده بندر بن سلطان از شیوخ عشایر مرکز و جنوب برای سفر به عربستان را محکوم می کنند زیرا این دعوت توهین به شرافت قبایل عربی در عراق است.

این بیانیه تاکید کرد که عشایر المثنی اجازه نمی‌دهند بذر تروریسم در  این استان عزیز کاشته و تروریسم با دستان فرزندان عشایر استان ریشه کن می شود و قوانین عشایری محکم در مبارزه با تروریسم را وضع خواهیم کرد و از همه عشایر میهن خود می خواهیم همین راه را در پیش بگیرند و به دستگاه امنیتی در مقابله با هجمه تکفیری ها کمک کنند.

شیوخ عشایر استان المثنی عراق هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی کشور برادر سوریه را محکوم کردند و گفت: باید اجازه دهیم ملت سوریه خود سرنوشتش را به شکلی که در راستای منافع این کشور است تعیین کنند.

استان‌های دیگر عراق مثل بصره، میسان، کربلا، نجف و بابل نیز شاهد برگزاری نشست های مشابه عشایری در اعلام مخالفت قاطع با دعوت عربستان برای دیدار سفر شیوخ عشایر به جده و دیدار با ملک عبدالله بودند.

کمیسیون عشایر در پارلمان عراق و وزارت کشور عراق نیز در بیانیه ای ضمن اعلام مخالفت با دعوت عربستان این اقدام را مداخله آشکار در امور داخلی عراق توصیف کردند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها