امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48781
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، امسال برای نخستین بار استان اصفهان توانست با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، امسال برای نخستین بار استان اصفهان توانست با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان میزبان چهارمین جشنواره قصه‌گویی رضوی شود و میهمانانی از داخل و خارج را در دیار نصف‌جهان به مدت دو روز پذیرایی کند.

این جشنواره که در سطح بین‌المللی بود 10 قصه‌گو از کشورهای آلمان، کانادا، افغانستان، عراق، لبنان، پاکستان، جمهوری آذربایجان و فلسطین نیز شرکت داشتند به علاوه اینکه قصه‌گویان از استان‌های سراسر ایران نیز با قصه‌های خود و با موضوع امام هشتم(ع) در این راه همراهی کردند.

تمام قصه‌گویان شرکت کننده که توانسته بودند در استان‌های خود مراحل آزمون اولیه را طی و پس از رسیدن به دبیرخانه موضوعی در اصفهان و تایید نهایی برای رقابت‌های حضوری به اصفهان مراجعه کنند شاهد هنرنمایی‌های خود در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان بودند.

زمانی که پله‌های مارپیچ مجتمع فرشچیان را به سمت سالن پایین می‌روی کبوترهای سفیدی را می‌دیدی که از در و دیوار این مجتمع آویزان بودند و بر روی گنبدی که نماد گنبد بارگاه امام رضا(ع) است نشسته بودند به همراه سیب‌های قرمز و شمع‌های که قطرات اشکشان ارادت به این امام را نشان می‌داد.

در اطراف سالن و در هر ضلعی از این مجتمع تابلوهای نقاشی از زندگی امام رضا(ع) را می‌دیدی که هر کدام توسط یک مربی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکانی که به این محل آمده بودند توضیح داده می‌شد.

سالن طوسی رنگ فرشچیان برای این جشنواره نمادی از حرم امام هشتم(ع) با همان شکل و شمایل واقعی با تشعشع نور سبز را در دل خود جای داده بود تا دل‌های عاشقان خود را از راه دور به سمت خود بکشاند و زمزمه‌های السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع) را به لب‌ها بکشاند و نمناکی قطرات اشک را بر گوشه چشمان بنشاند.
استشمام بوی گل‌های گلدان‌های چهار طرف ضریح بار دیگر شادی و طراوت را به ارمغان آورد و کبوترهای سفید نشسته بر حرم باز پیغام‌آور خوبی‌هایی کودکانی بودند که به امام رضا(ع) عشق داشته و به دنبال قصه‌هایی از زندگی و ارادت این بزرگوار به مردم بودند تا نشان دهند امام رضا (ع) متعلق به سن خاصی نیست و ما هم با زنان کودکانه خود ارادتمان را نشان می‌دهیم.

از سراسر ایران با هر فرهنگ، آداب و رسومی به دور یکدیگر جمع شدند تا از بزرگی حرف بزنند که بزرگ بزرگان است و عنایت و لطف و صفا و مهربانیش اگر به چشم دیده نشده به حتم به گوش همگان رسیده و این بار از زبان شیرین کودکان شنیده می‌شود.
=============
گزارش از: مریم ایروانی
=============
انتهای پیام/63007/ن30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار