امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48791
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «جعفر فردی» قاری بین‌المللی قرآن کریم که به مسابقات بین‌المللی روسیه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «جعفر فردی» قاری بین‌المللی قرآن کریم که به مسابقات بین‌المللی روسیه اعزام شده بود با مسابقات حفظ مواجه شد.

بنا بر این گزارش پس از پی‌گیری خبرنگار فارس مبنی بر نتیجه کسب شده توسط «جعفر فردی» باخبر شدیم که مسابقات روسیه در رشته حفظ بوده و فردی با وجود اعزام به روسیه نتوانسته در این مسابقات شرکت کند.

وی روز جمعه 22 شهریور‌ماه 1392 به منظور شرکت در مسابقات رشته تلاوت به این کشور اعزام شد که در آنجا متوجه شد مسابقات این کشور در رشته حفظ برگزار می‌شود.

«محمد‌تقی میرزاجانی» مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان در گفت‌وگو با فارس با تأیید این خبر گفت: روز یک‌شنبه آقای فردی از روسیه با من تماس گرفت و اعلام کرد مسابقات این کشور در رشته حفظ است.

وی در خصوص علت اعزام فردی به مسابقات روسیه گفت: بر اساس مکاتبه رایزنی فرهنگی ایران در روسیه با سازمان فرهنگ و ارتباطات، برگزار‌کنندگان طی نامه‌ای یک قاری و یک داور از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرده بودند که «جعفر فردی» به عنوان قاری و استاد «سیدمرتضی سادات‌فاطمی» به عنوان داور از سوی کمیته اعزام برای اعزام به روسیه به سازمان اوقاف معرفی شدند.

میرزا‌جانی در خصوص روند برگزاری این مسابقات گفت: روند برگزاری این مسابقات به این صورت است که یک سال قاری و یک سال حافظ قرآن از ما درخواست می‌کنند که امسال بر اساس این روند باید قاری به مسابقات اعزام می‌شد، همچنین درخواستی که از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات هم به ما رسیده بود درخواست قاری قرآن بود اما این مسابقات در رشته حفظ برگزار شد.

مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن از پی‌گیری موضوع خبر داد و گفت: طی مکاتبه با سازمان فرهنگ و ارتباطات از آنان درخواست کردیم تا گزارشی از علت این اتفاق را به ما بدهند.

عدم دخالت سازمان اوقاف در اعزام فردی و یاری

یکی از مسئولان قرآنی سازمان اوقاف در گفت‌وگو با فارس درباره این اتفاق گفت: رایزن فرهنگی ایران در روسیه طی نامه‌ای به سازمان فرهنگ و ارتباطات از درخواست مسئولان مسابقات قرآن روسیه مبنی بر اعزام یک قاری و یک داور به این کشور خبر داده بود که این سازمان هم این درخواست را به کمیته اعزام و دعوت از قاریان ارسال کرده بود.

وی از انتخاب فردی و استاد سادات فاطمی از سوی کمیته اعزام خبر داد و گفت: پس از این، کمیته اعزام «جعفر فردی» و استاد «سادات فاطمی» را به منظور اعزام به سازمان فرهنگ و ارتباطات معرفی و تنها یک رونوشت به ما ارسال کردند، در حالی که مسئول اعزام افراد به مسابقات سازمان اوقاف است.

این مقام مسئول در سازمان اوقاف از ارسال مدارک جعفر فردی به رایزن فرهنگی ایران در روسیه خبر داد و گفت: باوجود عدم همکاری این رایزن فرهنگی با سازمان اوقاف ما مدارک آقای فردی را برای آنها ارسال کردیم و جالب اینجا است که شورای مفتیان روسیه که مسئول برگزاری مسابقات است متوجه قاری بودن فردی نشده در حالی که در نامه معرفی، وی به عنوان قاری قرآن معرفی شده بود و آنها مجوز ویزا و بلیط وی را برای ما ارسال کردند.

وی در خصوص عدم اعزام «هوشنگ یاری» به مسابقات اندونزی گفت: این اتفاق درخصوص اعزام «هوشنگ یاری» هم افتاد به این صورت که رایزن فرهنگی در اندونزی نامه درخواست قاری را برای سازمان فرهنگ و ارتباطات ارسال و آنها باز‌هم نامه را برای ما نفرستادند و مستقیم با کمیته اعزام ارتباط برقرار کردند و تنها رونوشتی از معرفی یاری را برای ما ارسال کردند، در حالی که مسئول اعزام، سازمان اوقاف است.

به گزارش فارس پیش از این هم «هوشنگ یاری» قرار بود به مسابقات اندونزی اعزام شود که این اعزام محقق نشد، همچنین وی در گفت‌وگو با فارس از دو اعزام اشتباه خود به هندوستان و بنگلادش خبر داد که در مسابقات هند داور درخواست کرده بودند و در مسابقات بنگلادش هم اصلاً مسابقه‌ای در کار نبوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها