امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48800
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونان بهداشتی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: محور ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونان بهداشتی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: محور برنامه‌های من مناسب‌سازی سیستم‌ مراقبتی اولیه بهداشتی (PHC) است و طبیعتاً انتظار دارم تا معاون جدید بهداشتی نیز در همین راستا فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه دولت تقریباً دومین ماه فعالیت خود را سپری می‌کند افزود: الان در شرایط خاص اقتصادی و محدودیت‌های بین‌المللی قرار داریم و تغییر دولتها و روشها و همچنین انتظارات عمومی بعد از انتخابات که یک حماسه سیاسی بود کار دولت را بسیار سخت کرده است و پایان هر ماه هم می‌رسد قصه پرداخت هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به دغدغه همه وزرای دولت برای حوزه سلامت گفت: اولین کسی که در هیئت دولت کنار من نشست وزیر نفت بود که با چشم اشک‌آلودی گفت، برای بهداشت و درمان چه کار می‌توانیم بکنیم و اگر بشود مایلم بخشی از مازاد درآمد نفت را در صورت امکان به وزارت بهداشت بدهیم. همچنین نگاه مجلس به حوزه بهداشت مثبت است و اکنون آزاداندیشی را در کمیسیون بهداشت و مجلس می‌بینیم.

وی  خطاب به معاون جدید بهداشت وزارت بهداشت گفت: نظام سلامت را باید به دور از شتاب‌زدگی، احساس و آرمان‌گرایی تعریف کنیم و در این راه می‌توان از ظرفیت اندیشمندان و مطالعات روز استفاده کرد ولی نباید زمان را از دست بدهیم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: اگر بخواهیم نظام شبکه به همان شکل و مدل خود پیش برود باید به سرعت غبارزدایی کنیم و به سمت سیستم ارتقای بهرورزان پیش برویم و سطح دو، سه خدمات تعریف کنیم. نباید خیلی در میدان قبلی بازی کرد چرا که اگر فکر می‌کنیم تصمیم اشتباهی گرفته‌ایم باید برگشته و عذرخواهی کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ما منابع مالی محدودی داریم و برای هر قرانی که می‌خواهیم، خرج کنیم باید دلیل داشته باشیم و اگر به همین مسیر موجود ادامه دهیم چیزی جز نابودی نیست و راهی جز پیشگیری در حوزه درمان نداریم.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه، این روزها مشکلات بهداشت و درمان در برخی حاشیه شهرها به مرور بیشتر از روستاها شده است افزود: من هم روستاها را دیده و هم در آنجا زندگی کرده‌ام اما هم اکنون در حاشیه شهرهایی مثل تهران یا مشهد جاهایی وجود دارد که به مرور بدتر از بشاگرد و قلعه گنج کرمان شده است.

قاضی‌زاده هاشمی حضور افراد توانمند و باتجربه‌ را در رأس سازمان‌های کمک کننده وزارت بهداشت مانند جمعیت هلال‌احمر مطلوب دانست و گفت: همه انتصاب‌های اخیر در جهت کمک به عملیاتی شدن نیازهای مردم است به عنوان مثال آقای دکتر فرهادی وزیر اسبق بهداشت در رأس جمعیت هلال‌احمر می‌تواند بسیار مفید بوده و با استفاده از تجهیزات امدادی تا حد زیادی حوادث جاده‌ای و نقاط مختلف کشور را پوشش دهند.

وی اظهار امیدواری کرد: مدیران کنونی باید سرخط کارها را به گونه‌ای تعریف کنند تا آیندگان از آن بهره برده و سلیقه‌ای عمل نکنند.

وزیر بهداشت گفت: ترجیح می‌دهم انتخاب‌هایم بر اساس توانمندی باشد و نگاه‌ سیاسی، جناحی، شخصی و گروهی نباشد و معنای اعتدال هم همین است چرا که وزارتخانه ما هم یک وزارتخانه خدماتی است نه سیاسی.

وی در مورد وضعیت کنونی وزارت بهداشت گفت: از 13 هزار میلیارد تومان که برای وزارت بهداشت در سال 92 در نظر گرفته شده، تا اکنون 2 هزار و 600 میلیارد آن بیشتر محقق نشده و از طرفی همه دوربین‌ها روی کارگزاران حوزه سلامت زوم کرده ولی در عین حال روز گذشته دکتر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به من گفت که 200 میلیارد تومان دیگر توانستم برای وزارت بهداشت جور کنم که این رقم هم جزئی از بودجه امسال است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها