امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48826
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 116
محمد نوروزی عکاس انقلاب و دفاع مقدس که به تازگی از ناحیه سر تحت عمل جراحی قرار گرفته است در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از بهبود نسبی حال ...

محمد نوروزی عکاس انقلاب و دفاع مقدس که به تازگی از ناحیه سر تحت عمل جراحی قرار گرفته است در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از بهبود نسبی حال خود خبر داد و گفت: آقای سیدمحمد قدسی پزشک جراح و متخصص مغز و اعصاب که کار جراحی و عمل سر من را بر عهده داشت امروز از روند بهبود من بعد از جراحی ابراز رضایت کرد و به کمک اطرافیان چند قدمی در اتاقم راه رفتم.
 


 

او درباره زمان ترخیصش از بیمارستان گفت: هنوز مشخص نیست،‌شاید دو روز دیگر به تشخیص پزشک از بیمارستان مرخص شوم.

این عکاس پیشکسوت دوران دفاع مقدس،‌ ماه رمضان سال جاری دردی را در ناحیه گردن احساس کرد و با مراجعه به پزشک متوجه وجود کیست در بخش زیر مخچه سمت راست سرش شد.

او روز جمعه 22 شهریورماه تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیز قرار گرفت و اکنون در بخش 5 بیمارستان خاتم‌الانبیاء بستری است.
 


 

هزینه درمان این عکاس دوران دفاع مقدس حدود 30 میلیون تومان برآورد شده است و تاکنون نهادهایی چون معاونت هنری وزارت ارشاد با اختصاص 10 میلیون تومان،‌ فرهنگستان هنر با اختصاص حدود 30 تا 50 درصد از هزینه‌های درمان این عکاس و در اندازه توان این مجموعه و همچنین یک نهاد دولتی دیگر و یک خیر بازاری برای تأمین هزینه‌های درمانی این عکاس پیشکسوت دوران دفاع مقدس اعلام آمادگی کرده‌اند که باید منتظر عملی شدن این وعده‌ها و حمایت از این عکاس پیشکسوت بود.
 


 

به گزارش فارس، محمد نوروزی متولد 1344 است که از سال 1358 عکاسی را شروع کرد و یک ­سال بعد به ­سمت عکاسی مطبوعاتی کشیده­ شد. از سال 1360 با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کرد و سال 62 به استخدام روزنامه کیهان درآمد. در نمایشگاه­ های گروهی و مسابقات مختلفی حضور داشته و دیپلم افتخار و جایزه ویژه یونسکو را نیز در ژاپن به­ دست آورده است. او بعد از عملیات رمضان در شلمچه مجروح شد و در سن 28 سالگی به عنوان جوانترین عکاس از روزنامه کیهان بازنشسته شد. او در حال حاضر عکاس فرهنگستان هنر است.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها