امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48828
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 120
تینو صالحی بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: نمایش «مم و زین» نوشته عباس عبدالله‌زاده یک قصه کردی که به صورت ...

تینو صالحی بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: نمایش «مم و زین» نوشته عباس عبدالله‌زاده یک قصه کردی که به صورت موزیکال اجرا به شیوه نمایش‌های ایرانی در شانزدهمین جشنواره آئینی سنتی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه به کارگیری تخلیل تماشاگران بخشی از اجرا است، افزود: در این نمایش از تکنیک‌های نمایش‌های ایرانی مثل تخت حوضی، تعزیه و خیمه شب بازی به صورت گزیده و مینیمال استفاده کردم؛ همچنین از آکسسوارهای کم و اندک براساس سادگی نمایش‌های ایرانی در صحنه نمایش استفاده شده است.
 
به گفته صالحی «مم و زین» داستانی عاشقانه در مورد پسری به نام «مم» و دختری به نام «زین» است که در دو شهر دور از هم هستند و به خواست فرشتگان عاشق هم می‌شوند، این داستان در بین کردها از لحاظ اعتبار هم تراز «لیلی و مجنون» است.
 
* امیدوارم «مم و زین» به سرنوشت «ترنج» گرفتار نشود
 
صالحی با بیان اینکه امیدوارم «مم و زین» به سرنوشت نمایش«ترنج» گرفتار نشود، خاطرنشان کرد: این سومین تجربه دوره است که در جشنواره آئینی سنتی شرکت می‌کنم که یک خاطره تلخ و شیرین از آن دارم. در دوره اول با حمایت کم سریع به ما اجرا دادند اما در دوره دوم حتی ستاد برگزاری نمایش «ترنج» را برای اجرای عمومی معرفی نکردند و در نهایت پیگیری‌های من و دوستانم به نتیجه رسید. نمایش «ترنج» توانست در 27 اجرا پرفروش‌ترین اثر کارگاه نمایش معرفی شود و ثابت کرد که دو سال بی‌دلیل حق «ترنج» پایمال شد.

امیدوارم سرنوشت «مم و زین» این گونه نباشد زیرا اثر خوبی است، اعضای دبیرخانه جشنواره از این کار استقبال کردند و امیدوارم پس از جشنواره فراموشش نکنند.
 
به گزارش فارس نمایش «مم و زین» به کارگردانی تینو صالحی امروز 25 شهریور ماه در دو نوبت 17 و 19 در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرا می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها