امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48854
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فاطمه رخشانی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونان بهداشتی وزارت بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت خود ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فاطمه رخشانی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونان بهداشتی وزارت بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت خود در بدنه وزارت بهداشت گفت: 22 سال است که همواره دغدغه بهداشت و سلامت مردم را داشته‌ام که 18 سال آن در سیستان و بلوچستان و 4 سال آن در وزارت بهداشت بوده است.

وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: شما چهارمین وزیری هستید که من روضه نیاز به توانمندسازی مردم را می‌خوانم و هنوز که هنوز است ما مردم را مشتری وزارت بهداشت می‌دانیم.

به گفته معاون سابق بهداشتی وزارت بهداشت در سیستم ارائه خدمات درمانی برخورد مناسبی با مردم نشده و حقوق مردم رعایت نمی‌شود. هیچ اطلاعاتی هم به آنها داده نمی‌شود و اگر به سمتی نرویم که مردم به جای مشتری شریک ما باشند، به جایی نخواهیم رسید.

رخشانی بازنگری در ارائه خدمات را یکی از الزامات در وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: ما در وزارت بهداشت سال‌هاست که خدماتی را ارائه می‌دهیم که علت ارائه آن را نمی‌دانیم و در عین حال سال‌هاست نیاز به خدماتی داریم که باید در سرویس‌های مراقبت‌های اولیه ادغام شود.

وی برداشت خود از چیدمان گروه‌های تأثیرگذار در حوزه سلامت را در این دولت خوب ارزیابی کرد و گفت:‌ باید محیط‌های حامی سلامت گسترش یابد و حتی بیمارستان‌ها ارتقاء‌دهنده سلامت باشند نه درمان‌کننده.

رخشانی تصریح کرد: نگاه بالینی بر وزارت بهداشت بسیار حکومت بزرگی دارد و کمتر می‌توان روی سلامت کار کرد اما باید بدانیم که بالابردن مهارت‌های مردم و توانمندسازی آنها در این راستا بسیار مهم است.

معاون سابق امور بهداشتی وزارت بهداشت اذعان داشت:‌ 4 سال پیش که در وزارت بهداشت حضور داشتم سرانه آموزش مردم در بخش سلامت وزارت بهداشت 7 ریال بود و اصلاً ساختار تشکیلاتی وجود نداشت و الان هم باز دوباره دفتر آموزش و ارتقای سلامت دیده نشده درحالی که به راحتی می‌توان برای توانمندسازی مردم کار کرد.

وی گفت:‌ خیلی خوشحالم که یک وزیر مقتدر اکنون در وزارت بهداشت حکومت می‌کند و اگرچه بار مسئولیت اجرایی از دوش من برداشته شده، اما دغدغه سلامت مردم و توانمندکردن آنها از ذهنم بیرون نمی‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها