امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48860
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مجتبی عبداللهی در نشست خبری خود ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مجتبی عبداللهی در نشست خبری خود ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت علی بن الموسی‌الرضا اظهار داشت: شهرداری و به خصوص حوزه خدمات شهری به مناسبت آغاز سال تحصیلی برنامه‌های خوبی را در سطح مدارس شهر تهران آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: حوزه معاون خدمات شهری در طول سال و در دو مقطع اقدام به گسترش کارهای خدماتی خود می‌پردازد که یک مقطع به مناسبت استقبال نوروز و دیگری در ارتباط با بازگشایی مدارس است.

عبداللهی بیان داشت: به مناسبت آغاز سال تحصیلی طرح «مهر قلم» از سوی حوزه خدمات شهری از پانزدهم شهریور آغاز شده که این طرح تا 15 مهر ادامه خواهد داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: بیش از 50 موضوع کاری در حوزه خدمات شهری در طرح مهر قلم در دستور کار قرار دارد.

عبداللهی اضافه کرد: در طرح «مهر قلم» معاونت‌های مختلف شهرداری از جمله حوزه فرهنگی اجتماعی، حمل و نقل و خدمات شهری کارهای زیادی را در سطح مدارس شهر تهران انجام می‌دهند.

وی گفت: آماده کردن مدارس، رنگ آمیزی، آسفالت حیاط مدارس، ایزوگام مدارس، ایجاد فضای سبز مدارس، فراهم کردن فضای ورزشی در مدارس، فراهم کردن سرویس‌های بهداشتی و ... از جمله اقداماتی است که از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در طرح «مهر قلم» در سطح مدارس شهر تهران انجام خواهد شد.

وی گفت: رقم قابل توجهی از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران جهت بازسازی و تعمیرات مدارس پیش‌بینی شده است و این در حالی است که بسیاری از شهرداران مناطق به دلیل اهمیت مدارس بودجه بیشتری را در این زمینه هزینه می‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: شهرداری تهران در طول تابستان و بخصوص در آغاز سال تحصیلی کارهای سنگینی را جهت آماده‌سازی مدارس و استقبال از مهر انجام می‌دهد که بعضا شهروندان اطلاع کمی از این اقدامات دارند.

وی گفت: شهرداری توجه ویژه‌ای را به مدارس در سطح 22 منطقه شهر تهران دارد و در جهت نگهداشت مدارس گام‌های خوبی را بر می‌دارد.

عبداللهی افزود: در 8 سال گذشته و در دوران مدیریت قالیباف توجه خوبی به مدارس شده است

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی علاوه بر رسیدگی به مدارس حوزه خدمات شهری توجه ویژه‌ای را به سطح شهر و ایجاد فضای خاصی را در سطح شهر دارد که از آن جمله می‌توان به شستشوی جداول، رنگ‌آمیزی و ... اشاره کرد.

وی گفت: در دیگر بخش‌های حوزه خدمات شهری از جمله بخش میادین میوه و تره‌بار از آن‌ها، سازمان بهشت‌زهرا برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است که همزمان با آغاز سال تحصیلی برنامه ویژه‌ای با حضور شهردار تهران در بهشت‌زهرا برای شهدای دانش‌آموز تهرانی برگزار می‌شود.

عبداللهی افزود: حضور شهرداران مناطق و نواحی در مدارس، اهدا گل به دانش‌آموزان ابتدایی، گسترش فعالیت فروشگاه‌های شهروند از دیگر برنامه‌های تدوین شده در ایام آغاز سال تحصیلی است ضمن اینکه فروشگاه‌های شهروند با تخفیف 20 الی 30 درصد لوازم تحریر را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند.

وی در ادامه به تجهیز و ساخت سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 5 هزار سرویس بهداشتی در سطح شهر تهران ساخته شده است که در آینده نیز تعداد این سرویس‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

عبداللهی تاکید کرد: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه خدمات شهری و بخصوص در بخش‌های پسماند و جمع‌آوری مکانیزه زباله در سطح شهر تهران، ساخت نیروگاه‌ها، شیرابه کهریزک، زیباسازی شهر و همچنین در حوزه سازمان پارک‌ها فعالیت‌های چشمگیری انجام شده است.

عبداللهی تاکید کرد: افزایش سرانه فضای سبز در سال‌های گذشته در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است بطوریکه در سال‌های اخیر بیش از 800 الی 900 پارک جدید در سطح شهر تهران ایجاد شده است ضمن اینکه در حوزه‌های مختلفی از جمله سازمان آتش‌نشانی تحولات خوبی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی و تجهیز ناوگان‌های فنی و تخصصی اشاره کرد.

عبداللهی در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح شهر تهران 105 ایستگاه است که تا آخر سال تعداد ایستگاه‌ها به 120 عدد خواهد رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها