امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48868
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در آخرین موضع‌گیری درباره سوریه گفت: «در صورتی که اسد به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در آخرین موضع‌گیری درباره سوریه گفت: «در صورتی که اسد به تعهداتش عمل نکند، همه گزینه‌ها درباره سوریه روی میز است.» 

وی افزود: « اسد باید بداند که راهکار دیگری برای حل بحران سوریه غیر از رایزنی نیست.» فابیوس همچنین گفت که دولت سوریه در اجرای راهکاری سیاسی در حل بحران همکاری نمی‌کند.
وزیر خارجه فرانسه همچنین گفت: «گزینه‌های ما اسد و یا تروریست‌‌ها نیستند بلکه میان نمایندگان معارضان و رژیم فعلی این کشور است.»

این در حالی است که «جان کری»، «ویلیام هیگ» و «لوران فابیوس» توافق کرده‌اند که برای صدور قطعنامه‌ای که جزئیات دقیق طرح نظارت بین‌المللی و نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه را مشخص کند و دمشق را به همکاری در این زمینه ملزم کند، تلاش نمایند.

دو روز قبل کری و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بر سر چارچوب اجرایی طرح نظارت بین‌المللی و نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه توافق کردند.

بر این اساس، دولت سوریه باید ظرف مدت یک هفته فهرستی کامل از محل نگهداری و نوع تسلیحات شیمیایی خود به سازمان منع تسلیحات شیمیایی ارائه دهد. این تسلیحات و تاسیسات تولید آن‌ها باید طی مدت یکسال به طور کامل نابود شوند. تقریبا تمام کشورهای دنیا از جمله سوریه و ایران این طرح را پذیرفته و بر ضرورت اجرای آن تاکید کرده‌اند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها