امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48872
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در حاشیه سفرش به چین که از روز گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در حاشیه سفرش به چین که از روز گذشته آغاز شده است تأکید کرد که به عنوان حامی قانون اساسی با انحصار قدرت سیاسی در کشورش مخالف است.

وی همچنین افزود که اگر حزب «جبهه عمل اسلامی» شاخه سیاسی گروه اخوان المسلمین اردن، انتخابات پارلمانی گذشته این کشور را تحریم نمی‌کرد این اتفاق نمی‌افتاد و این گروه می‌توانست شریکی سیاسی باشد که نقش سازنده‌ای در ایجاد اصلاحات سیاسی در کشور داشته باشد.

عبدالله دوم تأکید کرد که به مذاکره با این گروه ادامه خواهد داد و آنها را از حیات سیاسی اردن حذف نخواهد کرد زیرا جبهه عمل اسلامی بخشی از بدنه سیاسی و اجتماعی کشور به شمار می‌آید و نظام اردن به دنبال حذف هیچ جریان یا گروهی از فعالیت‌های سیاسی کشور نیست.

این در حالی است که پیشتر گزارش‌هایی درباره اقدامات قضائی اردن علیه جریان‌ها و گروه‌های اسلامگرای این کشور در یک ماه گذشته منتشر شد که بر اساس آن ممکن است فعالیت‌های این گروه در این کشور ممنوع اعلام شود و اخوان المسلمین اردن به سرنوشت این گروه در مصر دچار شوند و این اولین اظهار نظر پادشاه اردن نسبت به این مسئله بعد از مطرح شدن آن به شمار می‌آید.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار