امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48875
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با عالم دینی کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با عالم دینی کشور آذربایجان‌ با تاکید بر اینکه ما با علما و مردم مسلمان این کشور احساس برادری می‌کنیم، فلسفه کنگره عظیم حج را نیز اتحاد و همدلی امت اسلام دانست.

وی تاکید کرد: فلسفه حج این بوده که اسلام ثابت کند همه مسلمانان در دنیا یک واحد عظیم هستند و همه برادر یکدیگرند و باید این مهم بیش از پیش تقویت شود و مرزهای جغرافیایی نمی‌تواند آنها را همدیگر جدا کند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه اسلام یک مکتب بسیار قوی با معارف بسیار عمیق است، خواستار اتحاد بیش از پیش مسلمانان برای تحقق اهداف کلان شد و ادامه داد: اگر مسلمانان همه دست به دست هم بدهند می‌توانیم در دنیا به صورت یک جمعیت سربلند و عزیز و مقتدر زندگی کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی اتحاد امت اسلام را عامل رعب و وحشت استکبار جهانی دانست و تاکید کرد: دشمنان اسلام از این می‌ترسند که ما یک روز با هم متحد شویم؛ از این رو سعی می‌کنند بین ما اختلاف بیندازند و تولید سوء ظن و بدبینی کنند.

استاد حوزه علمیه قم با ابراز تاسف و تاثر شدید از وضعیت امروز برخی کشورهای اسلامی تصریح کردند: اگر نگاهی به کشورهای اسلامی داشته باشیم متاسفانه می‌بینیم که چگونه برادر به جان برادر افتاده و کشورهایشان را تخریب می‌کنند که سرچشمه همه این مسائل نیز بیگانگان هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما با کشور دوست و همسایه آذربایجان بسیار احساس نزدیکی می‌کنیم، ما انتظار روزی را می‌کشیم که برادران آذربایجانی به ایران بیایند و ایرانی‌ها به آذربایجان بروند بدون اینکه نیازی به تشریفات ویزا و مواردی از این قبیل داشته باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی وجه اشتراک دو کشور جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان را بسیار زیاد دانست و تاکید کرد: ما می‌توانیم در مسائل سیاسی و اقتصادی نسبت به یکدیگر کمک کنیم و جایی که مورد اختلاف بین ما و شما باشد را حل کنیم، سرحدها و برنامه‌های ما معلوم است؛ بنابراین ما انتظار داریم که شما و دوستان شما را در ایران ببینیم؛ این رفت و آمدها و ارتباطات بیش از پیش گسترده و مستحکم شود.
انتهای پیام/2258/ط
برچسب ها:
آخرین اخبار