امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48897
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت صبح امروز (دوشنبه) در گردهمایی اصناف و بازاریان که در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران برگزار شد، اظهار داشت: حمله انگلیس و شوروی از شمال و جنوب کشورمان، عزل رضاخان و به روی کار آمدن محمدرضا در سال 1320از جمله حوادثی است که در شهریور ماه اتفاق افتاده است.

وی در ادامه افزود: در شهریور ماه 1360 دفتر ریاست جمهوری منفجر شد که متاسفانه دو تن از اصلی ترین ستون‌های انقلاب یعنی شهیدان رجایی و باهنر به فیض شهادت نایل شدند.ژ

اکرمی در ادامه افزود: غرض از بیان تقویم تاریخ، در اصل تحلیل این وقایع است که در سال 1320 چگونه کسی که با وابستگی به حکومت رسیده بود با ذلالت تبعید شد و یا خون‌های ریخته شده در هفدهم شهریور ماه منجر به پیروزی انقلاب در سال 57 گردید.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: یادآوری روزهای سخت منجر می گردد در مواجهه با چنین رویدادهایی شکیبایی پیشه کنیم و در روزهای خوش باید از خداوند سپاسگزاری کرد.

وی در مورد شخصیت حضرت معصومه (س) گفت: از نکات قابل توجه درباره شخصیت حضرت معصومه(س) که حضرت آیت الله آملی تبیین کرده این است که در حدیثی از امام رضا(ع) آمده که نام اصلی حضرت معصومه(س) فاطمه بوده است اما لقب معصومه نیز به ایشان داده اند و این نشان از کرامت والای حضرت فاطمه معصومه(س) است.

اکرمی در ادامه سخنان خود به وضعیت معیشتی مردم و تنظیم اقتصاد و بازار پرداخت و در همین خصوص به مصاحبه اخیر رئیس جمهور در رابطه با بانک‌ها،گمرک اشاره کرد و گفت: این بخشی از کار است اما بخش اصلی کار اجراست.

وی ادامه داد: در کشور ما قوانین و مقررات، دستورالعمل‌و برنامه پنج ساله خوب و مناسبی تبیین شده است اما علی‌رغم همه این‌ها در مرحله اجرا شاهد نارسایی‌هایی هستیم که وظیفه مدیران میانی و پایین‌تر است که بتوانند با خرد جمعی دستورات صادر شده را به نحو احسنت اجرا کنند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه وزیر نیرو می‌گویند میزان مصرف برق بسیار بالا بوده و هزینه پرداختی کم است، تاکید کرد: حماسه سیاسی با حضور پرشور مردم در انتخابات تمام شد و اکنون نوبت به حماسه اقتصادی رسیده است، بنابراین همگی باید آستین‌ها را بالا بزنیم.

وی با طرح این پرسش که چرا باید میوه کشاورزان بدلیل عدم مقرون به صرفه بودن جمع آوری نشود و بر سر درختان خشک شود، خاطرنشان کرد: هر کس به اندازه وسع خودش مسئول است،

وی در پایان با بیان اینکه بهره‌کاری در کشور بسیار پایین است، اظهار امیدواری کرد تا با یک اتحاد جمعی بتوان کشور را به سر منزل مقصود برسانیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار