امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48906
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مسکو تأکید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مسکو تأکید کرد که قاهره از توجه روسیه به تحولات مصر تقدیر می‌کند.
فهمی این نشست خبری که به صورت مستقیم از شبکه خبری «المیادین»، پخش می‌شد افزود: مردم مصر تلاش کردند که به آینده‌ای همراه با دموکراسی دست پیدا کنند و با همه گروه‌هایی که اهداف مسالمت آمیز خود را در کشور مطرح می‌کنند همکاری می‌کنیم.
فهمی گفت: ما با خطر تروریست‌هایی نیز در کشور مقابله می‌کنیم که به قانون احترام نمی‌گذارند و با این وجود باید به همه فرصت‌های برابری بدهیم زیرا مصر در پیچی تاریخی قرار دارد.
وی همچنین افزود: روابطی تاریخی مسکو و قاهره را به هم پیوند می‌دهد که باید از آن استفاده شود و سفر من به روسیه نشان دهنده همکاری‌های ما با هم درباره تحولات منطقه از جمله پرونده سوریه است زیرا ما خواهان راهکاری سیاسی برای حل بحران سوریه از طریق نشست ژنو2 هستم.
وی در ارتباط با سوالی درباره عملیات‌های ارتش مصر در شبه جزیره سینا گفت که مسئله امنیتی سینا بسیار مهم و خطرناک است زیرا بیش از یک ماه پیش به نیروهای ارتش حمله شده بود و امروز نیز شاهد حمله دیگری بودیم، بعد از گذشت زمان زیادی به دلیل بی توجهی، در این منطقه بحران امنیتی ایجاد شده که ما تلاش خواهیم کرد این مسئله را برای همیشه حل کنیم.
وزیر خارجه مصر در اتباط با بحران سوریه نیز تأکید کرد که این کشور با همه شرکای منطقه‌ای خود برای داشتن مواضعی مشترک در قبال شرکت داشتن همه طرف‌های سوری در ژنو 2 همکاری خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار