امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48914
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 46
«ماریا سعاده» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، قرار دادن سلاح‌های شیمیایی دمشق تحت ...

«ماریا سعاده» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، قرار دادن سلاح‌های شیمیایی دمشق تحت نظارت نهادهای بین‌المللی را نقطه عطفی در تحولات این کشور خواند و افزود:‌ این موضوع، منافع داخلی و خارجی تحولات سوریه را از هم جدا می‌سازد.

وی با اشاره به دیپلماسی روسیه در راستای جلوگیری از بر افروخته شدن آتش جنگ علیه سوریه،‌ گفت:‌ موسکو امروزه سعی دارد که جنگ داخلی در سوریه را کنترل کند و این امر ما را در مقابل یک قدرت شرقی قرار می‌دهد که می‌تواند در آینده زمام تحولات بین‌المللی را به دست بگیرد و جلوی همه طرح‌های غربی که به دنبال نابودی منطقه هستند؛ ایستادگی کند.

سعاده با بیان اینکه در آستانه یک جنگ قرار داشتیم، افزود: تهدید آمریکا مبنی بر حمله علیه سوریه می‌رفت که آتش جنگ بزرگی در منطقه بر افروزد و همین امر باعث شد که واشنگتن بسیاری از دوستان غربی‌اش را از دست بدهد.

این نماینده پارلمان سوریه با اشاره به تحرکات دیپلماتیک موسکو و تهران در مذاکره با برخی کشورهای غربی و نقش آنها در جلوگیری از حمله به سوریه گفت: سیاست ایران عملکرد خوبی در ایجاد شکاف میان متحدان ناتو و از هم گسیختن قطب آنها، بازی می‌کند.

وی با اشاره به پرونده صلح آمیز انرژی هسته‌ای ایران، گفت: معتقدم که ایران به زودی این پرونده را باز می‌کند تا جلوی هر گونه دخالت در امور داخلی‌اش را بگیرد البته به شرطی که پرونده هسته‌ای رژیم صهیونیستی نیز باز شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها