امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48917
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 154
«غلامرضا ارجمندی» سرپرست حوزه ریاست سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«غلامرضا ارجمندی» سرپرست حوزه ریاست سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه راه‌اندازی انجمن قرآنی نیازمند همکاری خیران و مسئولان است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گسترش فعالیت‌های قرآنی و به‌نتیجه نرسیدن امور قرآنی فاخر به دلیل کمبود اعتبارات، سازمان دارالقرآن در پی تشکیل انجمنی برای سازماندهی خیران قرآنی و رسیدن به نقطه مطلوب در امور قرآنی شد.

وی با بیان اینکه پس از پیگیری و برگزاری جلسات متعدد در ادامه راه دچار کمبودهایی شدیم که رفع آن‌ها تنها با حمایت خیران امکان‌پذیر بود، افزود: پس از تمایل خیران برای ورود به عرصه‌های قرآنی تصمیم گرفتیم انجمنی برای سازماندهی خیران و فعالیت‌های قرآنی با عنوان «انجمن خیران قرآنی» تشکیل دهیم.

تشکیل انجمن خیران قرآنی گامی به سوی گسترش فرهنگ قرآنی است

ارجمندی با اشاره به اینکه راه‌اندازی و ثبت انجمن خیران قرآنی به طور جدی پیگیری نشده بود، اظهار داشت: رئیس سازمان دارالقرآن با توجه به اهمیت تشکیل این انجمن حدود دو ماه گذشته پیگیری این موضوع را بر عهده بنده قرار داد که اکنون نیز با تأمین مقدمات در حال صدور مجوز و ثبت این انجمن هستیم.

 سرپرست حوزه ریاست سازمان دارالقرآن، تشکیل انجمن خیران قرآنی را گامی به سوی گسترش فعالیت‌های قرآنی در کشور دانست و ادامه داد: با تشکیل انجمن خیران قرآنی علاوه بر سازماندهی خیران می‌توان در راستای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی عمل کرد تا با مدیریتی صحیح بر خیران قرآنی بتوان تمامی مناطق کشور را از امور قرآنی بهره‌مند کرد.

ارجمندی ساماندهی و استفاده بهینه از سرمایه‌های موجود و پراکنده مردمی برای پیشبرد اهداف قرآنی را یکی از مهمترین اهداف تشکیل این انجمن برشمرد و افزود: هم‌اکنون خیران قرآنی بسیاری در سراسر کشور وجود دارند به طوری که گاهی شاهد هستیم آن‌ها کتاب‌های قرآنی بسیاری را به مساجدی که با وجود تعداد کم مراجعه‌کننده چندین جلد قرآن دارد، اهدا می‌کنند در حالی‌که برخی از مساجد با کمبود مصحف شریف مواجه هستند که با تشکیل این انجمن و اطلاعات سازمان دارالقرآن از منابع مراکز فرهنگی می‌توان امکانات را در بین تمامی مساجد و مراکز قرآنی به درستی تقسیم کرد.

تلاش ما راه‌اندازی رسمی انجمن خیران قرآنی در فصل زمستان است

وی زمان تشکیل رسمی انجمن خیران قرآنی را غیرقابل پیش‌بینی عنوان کرد و گفت: با توجه به  مشکلات و مشخص نبودن روند اداری نمی‌توان زمان دقیقی برای راه‌اندازی انجمن خیران قرآنی مطرح کرد اما ما سعی می‌کنیم در فصل زمستان یا حداکثر تا پایان سال این انجمن به طور رسمی کار خود را آغاز کند.

ارجمندی با بیان اینکه سازمان دارالقرآن متولی اصلی فعالیت‌های قرآنی در کشور است اما به تنهایی تصمیم نمی‌گیرد، تصریح کرد: تشکیل انجمن خیران قرآنی کار قرآنی و مردمی است که تقاضا داریم رسانه‌ها و عموم مردم، سازمان دارالقرآن را برای انجام این مأموریت بزرگ یاری کرده و با حمایت از این انجمن قرآنی که متشکل از فعالان و دلسوزان عرصه‌های قرآنی است در راستای تحقق منویات رهبری گام بردارند تا در آینده نزدیک شاهد گسترش و به ثمرنشستن فعالیت‌های قرآنی در کشور باشیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها