امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48942
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 83
سرلشکر «فؤاد علام» معاون سابق دستگاه امنیت داخلی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به ...

سرلشکر «فؤاد علام» معاون سابق دستگاه امنیت داخلی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به برخی دعوت‌ها برای ایجاد آشتی بین اخوان المسلمین و نظام قاهره، گفت:‌ هر طرحی که از سوی برخی شخصیت‌های حزب «آزادی و عدالت» به منظور آشتی دادن نظام مصر با اخوان المسلمین ارائه می‌شود، سخنی بیش نیست که نمی‌توان آن را باور کرد زیرا بیانگر دیدگاه اخوان المسلمین نیست.

وی طرح‌های ارائه شده را بیانگر نظر شخصی صاحبان آنها دانست و افزود:‌ تنها طرح‌هایی را می‌توان جدی گرفت که از دفتر «ارشاد» اخوان المسلمین مطرح می‌شوند و سایر طرح‌ها معتبر نیست. زمانی که بیشتر رهبران اخوان المسلمین در زندان به سر می‌برند، این طرح‌ها از کجا صادر می‌شوند؟

علام، مطرح شدن هر گونه طرحی برای ایجاد آشتی بین اخوان المسلمین و نظام قاهره را مشروط بر احترام به دستگاه قضایی مصر از سوی اخوانی‌ها دانست و بر ضرورت تحویل متهمان به دستگاه قضایی و معذرت خواهی اخوان المسلمین به خاطر اشتباه‌های صورت گرفته در زمان ریاست جمهوری محمد مرسی و دوره بعد از عزل وی تاکید کرد.

«عمرو دراج» از رهبران حزب «آزادی و عدالت» چندی پیش اعلام کرد که جماعت اخوان المسلمین با موضوع آشتی مشکلی ندارد به شرطی که موج دستگیری و بازداشت رهبران این جماعت متوقف شود. پیش از آن نیز «حمزه زوبع»‌ سخنگوی حزب آزادی و عدالت مصر طرحی به منظور تحقق آشتی بین اخوانی‌ها و نظام قاهره مطرح کرده بود که با استقبال مواجه نشد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها