امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48943
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، پیش از این افشا شده بود که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) به شکل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، پیش از این افشا شده بود که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) به شکل گسترده‌ای از سیستم بانکداری جهانی و کارت‌های اعتباری جاسوسی کرده است. این در حالی است که هدف عمده این جاسوسی‌ها کارت‌های اعتباری «VISA» و «SWIFT» بود. نکته مهم این است که این سازمان مبانی اطلاعاتی نیز برای خود ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، این اقدامات را موسسه «Follow the Money» پیگیری کرده است سپس اطلاعات به دست آمده بار دیگر به پایگاه داد‌ه‌های آژانس امنیت ملی آمریکا به نام «تریسفین» هدایت می‌شدند.

اطلاعات افشاشده نشان می‌دهند که این آژانس از اطلاعات تعداد زیادی از مشتریان شرکت‌های کارت‌های اعتباری جاسوسی کرده است و هدف عمده کارت‌های کاربران شرکت ویزا در اروپا، خاورمیانه و آفریقاست.

این آژانس اطلاعات 180 میلیون نفر را در سال 2011 گردآورده است. 84 درصد از آنها اطلاعات مربوط به تبادل‌‌های مالی با کارت‌های اعتباری است.

«ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان سیا دو ماه پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی «گاردین» در هنگ‌کنگ پرده از برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» برداشت و گفت که این برنامه به آژانس امنیت ملی آمریکا و «اف بی آی» اجازه می‌داده تا میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و حتی شهروندان کشورهای دیگر را مورد جاسوسی قرار دهند. این افشاگری جنجال بسیار بزرگی در آمریکا و حتی جهان به پا کرد و آمریکا خواستار استرداد اسنودن به واشنگتن شد اما اسنودن توانسته به صورت موقت در روسیه پناهندگی بگیرد.

انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها