امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48944
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، «محمد شفیق» مدیر اجرایی بنیاد رمضان انگلیس به اظهارات امروز «جرمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، «محمد شفیق» مدیر اجرایی بنیاد رمضان انگلیس به اظهارات امروز «جرمی برون» از مدیران ارشد وزارت کشور انگلیس در حمایت از ممنوعیت پوشیدن «برقع» در اماکن عمومی، واکنش نشان داد و آن را «زننده» توصیف کرد.

وی در بخشی از بیانیه‌ای که در واکنش به اظهارات برون منتشر کرده، آورده است: این نمونه‌ای دیگر از سیاست‌های دوگانه‌ای است که برخی سیاستمداران کشورمان علیه مسلمانان در پیش گرفته‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: هرکس باید در انجام آداب مذهبی خود بر اساس انتخاب خود آزاد باشد و هر تلاشی از سوی دولت برای اعمال ممنوعیت علیه زنان مسلمان با مقاومت شدید جامعه مسلمانان مواجه می‌شود.

این عضو جامعه مسلمانان انگلیس در ادامه با اشاره به آزادی‌های فردی در جامعه انگلیس، گفته است که هرگونه تلاش برخی سیاستمداران مرد برای دیکته کردن نوع پوشش زنان مسلمان، به چالش کشیده می‌شود.

برون که خود عضو حزب «لیبرال دموکرات» است، امروز بحث ملی در مورد ممنوعیت پوشیدن «برقع» در اماکن عمومی را خواستار شد. شفیق از نمایندگان لیبرال دموکرات خواسته است مخالفت خود با اظهارات برون را بیان کنند و اجازه ندهند که این موضع به عنوان موضع حزب لیبرال دموکرات مطرح شود. وی از دولت ائتلافی انگلیس هم خواسته است از ارائه چنین طرحی به پارلمان خودداری کند.

وی در پایان لیبرال دموکرات‌ها را به از دست دادن آرای مسلمانان در صورت حمایت از ممنوعیت حجاب تهدید کرده و گفته است کسانی که ادعای آزادی‌طلبی دارند، نباید چنین اظهارات را مطرح کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار