امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4896
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با روزنامه «مک‌کلاچی» بیان داشت که «اسدالله خالد» برای ادامه درمان ...

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با روزنامه «مک‌کلاچی» بیان داشت که «اسدالله خالد» برای ادامه درمان افغانستان را به مقصد آمریکا ترک کرده است.

در همین حال «حاج فهیم» یکی از سخنگویان اداره امنیت ملی افغانستان از سفر خالد به آمریکا اظهار بی‌اطلاعی کرد.

همچنین «عادله راز» معاون سخنگوی حامد کرزی نیز اظهار داشت که از سفر رئیس اداره امنیت ملی افغانستان به آمریکا اطلاع ندارد.

اسدالله خالد حدود شش ماه پیش در یک حمله انتحاری در کابل به شدت زخمی شد. وی پس از چند روز معالجه در افغانستان برای ادامه درمان به آمریکا رفت و چهار ماه در این کشور به‌سر برد.

با وجود آن که در شش ماه گذشته اداره امنیت ملی افغانستان بدون سرپرست باقی مانده اما کرزی حاضر نیست مسئولی برای این نهاد حساس دولتی تعیین کند.

برخی تحلیل‌گران معتقدند که توجه رئیس جمهور افغانستان به اسدالله خالد، از اهمیت وی در معادلات سیاسی- امنیتی افغانستان حکایت دارد.

یکی از پایگاه‌های خبری افغانستان نیز چندی پیش از حضور احتمالی اسدالله خالد در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خبر داده بود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها