امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48970
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در بیانیه‌ای که از سوی دفتر اطلاعات و انتشارات وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در بیانیه‌ای که از سوی دفتر اطلاعات و انتشارات وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با حملات تروریستی جدید در عراق منتشر شده، تاکید شده است که لازم است تا تلاش‌ها از سوی گروه‌های تروریستی تندور در خاورمیانه در جهت شعله ور کردن اختلافات مذهبی هر چه سریعتر توقف پیدا کند.

در تاریخ 15 سپتامبر، در چندین شهر عراق یک سری حملات تروریستی رخ داد که در نتیجه آنها بیش از 50 نفر کشته و بیش از 100 تن زخمی شدند. اکثر قربانیان این حملات شهروندان عادی بودند. تروریست‌ها برای اجرای حملات خود از اتومبیل‌های بمب گذاری شده استفاده کرده بودند. بیشتر این حملات در شهرهایی رخ داد که اکثر ساکنین آن شیعه هستند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: بار دیگر شاهد هستیم که اقدامات گروه‌های تروریستی و تندرو در عراق، سوریه و لبنان افزایش یافته است. ما معتقدیم که باید تلاش‌های جنایتکارانه این گروه‌ها برای شعله ور کردن اختلافات مذهبی در منطقه خاورمیانه هر چه سریعتر متوقف شود.

مقامات مسکو همچنین همدردی خود را نسبت به خانواده ها و نزدیکان قربانیان این حملات تروریستی ابراز داشته و ضمن محکومیت قاطع این قبیل اقدامات از تلاش‌های دولت عراق برای مقابله با تهدیدات تروریستی حمایت کردند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها