امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48978
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 55
حسن حامدی مدیر نشریه تندیس در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس با اعلام این خبر گفت: این مراسم هفتم یا هشتم مهرماه سال جاری در گالری برگ (عمارت ...

حسن حامدی مدیر نشریه تندیس در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس با اعلام این خبر گفت: این مراسم هفتم یا هشتم مهرماه سال جاری در گالری برگ (عمارت عین‌الدوله) برگزار خواهد شد و مجموعه‌ای از آثار این هنرمند در گالری برگ به نمایش درخواهد آمد.

وی با اشاره به این که نشست‌های پژوهشی گالری برگ علاوه بر پرداختن به هنرمندان فقید، به هنرمندان در قید حیات نیز می‌پردازد گفت:‌ اولین نشست پژوهشی ما در فصل پاییز که با حضور خود هنرمند برگزار می‌شود، به نکوداشت حسن حاجی‌نوری اختصاص دارد.

به گفته حامدی، حاجی‌نوری هنرمندی است که بالغ بر 80 سال دارد و مدتی است که بیمار است. او مجسمه‌ساز و سازنده نمونه‌های آثار باستانی است.

مدیر نشریه تندیس درباره این هنرمند گفت: حاجی نوری شاگرد میرمصور ارژنگی بود که هم مجسمه‌ساز بود و هم از آثار باستانی نمونه‌برداری می‌کرد به طوری که بخش عمده‌ای از کپی آثار باستانی در موزه ایران باستان را او قالب‌گیری کرده و ساخته است که کتیبه‌های میخی از آن جمله است.

حامدی گفت: این مراسم با حضور هنرمند و سخنرانان دیگری همراه خواهد بود و نمایشگاهی از آثار و عکس‌های هنرمند نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار