امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48979
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محسن قمی، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه از فروشگاه مرکزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محسن قمی، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه از فروشگاه مرکزی شهرکتاب بازدید کرد که در مراسم بازدید وی حجت‌الاسلام صابر اکبریان جدی مدیرکل آسیا و اقیانوسیه این معاونت، ابوذر ابراهیمی ترکمان رایزن فرهنگی ایران در روسیه، مهدی فیروزان مدیرعامل موسسه شهرکتاب، علی اصغر محمدخانی معاون فرهنگی شهرکتاب و مژگان امجد مدیر فروشگاه مرکزی حضور داشتند.

در جریان این بازدید، مهدی فیروزان درباره اهداف و مأموریت‌های مؤسسه غیرانتفاعی عام‌المنفعه شهرکتاب توضیحاتی ارائه کرد. وی همچنین در معرفی نسل جدید توسعه فروشگاه‌های شهرکتاب و رسیدن به مفاهیم «سوپرمارکت فرهنگی» و «شهرکتاب، شهری آرام و زیبا برای دانستن» که به عنوان الگویی مؤفق از تلفیق خرید همراه با تفریح تعریف شده، توضیحاتی ارائه کرد.
علی‌اصغر محمدخانی نیز ضمن ارائه اطلاعاتی از برنامه‌های فرهنگی، شرکت‌ها و مراکز وابسته به شهر کتاب، برنامه‌های ده سال آینده معاونت فرهنگی و بین‌المللی این مؤسسه را تشریح کرد. او همچنین همایش «حافظ و دوستی» را که قرار است به مناسبت روز حافظ برگزار شود، به عنوان یکی از برنامه‌های بین‌المللی شهرکتاب برشمرد.

در بخشی از این دیدار، آیت‌الله قمی در گفت‌وگو با مهدی فیروزان درباره فعالیت‌های فرهنگی و بین‌المللی مؤسسه شهر کتاب و چگونگی گسترش این فعالیت‌ها در راستای شناساندن فرهنگ ایرانی و اسلامی به دیگر ملت‌ها صحبت کرد.

آیت‌الله قمی پس از بازدید از بخش‌های مختلف فروشگاه مرکزی، در سخنانی کوتاه گفت: تنوع فعالیت‌ها، برنامه‌ها و محصولات فرهنگی شهرکتاب به اندازه‌ای است که مرا به یاد یک وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌اندازد.

معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب در ادامه گفت: خوش‌سلیقگی و تنوع به ‌کار رفته این محیط، قطعاً در ارتقای آموزه‌های فرهنگی جامعه مؤثر است. می‌توانم بگویم این محیط برای من تعجب‌آور و تحسین برانگیز است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در کنار نشر هرمس، بتوان یک هرمس بین‌المللی هم تأسیس کرد تا بتواند فرهنگ ایران را به کشورهای دیگر منتقل کند.

آیت‌الله قمی اضافه کرد: اینکه شهر کتاب بدون حمایت دولتی و با تکیه بر فکر و تدبیر و صداقت همکارانش فعالیت می‌کند، می‌تواند الگویی باشد برای ارگان‌هایی که مدام از کمبود بودجه می‌نالند و منتظر حمایت‌های دولتی هستند.

معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب، مدیرکل آسیا و اقیانوسیه این معاونت و رایزن فرهنگی ایران در روسیه، پس از نشست با مدیرعامل مؤسسه شهر کتاب، از بخش‌های مختلف فروشگاه مرکزی بازدید کردند. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها