امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4898
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دو مستند «بهار زیر آب‌های خلیج فارس» و «جزایر سرزمین من» شنبه، 14 اردیبهشت، مهمان «فانوس» شبکه مستند ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دو مستند «بهار زیر آب‌های خلیج فارس» و «جزایر سرزمین من» شنبه، 14 اردیبهشت، مهمان «فانوس» شبکه مستند می‌شوند.

فیلم مستند «بهار زیرآب‌های خلیج فارس» در یک قسمت 26 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امید علیزاده تولید شده است و روایتی از اکوسیستم خلیج فارس در این فصل را بیان می‌کند.

در زمان بارندگی در فصل بهار که شوری آب خلیج فارس به نسبت کمتر شده، شکوفایی پلانکتون‌ها و تولید مثل ماهی‌ها و جانوران مختلف نیز شروع می‌شود و این مستند رفتار، زندگی و تولید مثل این جانوران دریایی و حیوانات مختلف دریا را به رشته تصویر در می‌آورد.

از ویژگی‌های بارز این مستند فیلمبرداری زندگی دو گونه سخت پوست خلیج فارس است که تا این زمان توسط کسی به تصویر کشیده نشده و از دیگر ویژگی‌های آن تصویربرداری زیر آب از دلفین‌های خلیج فارس و تخم‌ریزی ماهیان از زمان تخم‌گذاری تا لارو ماهی شدن است که برای اولین بار اتفاق می‌افتد.

حمیدرضا بارگاهی مشاور علمی، عبدالله خداکریمی ویرایش متن، مرجان عطایی فر دستیار مونتور، حامد بردبار مونتور و امید علیزاده نویسنده از عوامل تولید این مستند هستند.

مستند «جزایر سرزمین من» ساخته فرج الله ظهوریان نیز در همین برنامه به روی آنتن می‌رود. این مستند که به تهیه‌کنندگی میترا العمی تولید شده است،  به معرفی جزایر خلیج فارس مثل هنگام، هرمز، مارون، هندورابی، لاوان و ... می‌پردازد.

زمین شناسی، پوشش گیاهی، مشاغل جزایر خلیج فارس از موضوعاتی است که در این مستند معرفی می‌شوند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها