امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48980
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش رقابتی تکنوازی تار و در گروه سنی «الف» پیمان اکبری، مازیار آذرشب، ستاره ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بخش رقابتی تکنوازی تار و در گروه سنی «الف» پیمان اکبری، مازیار آذرشب، ستاره توحیدی، تارا پیر‌آینده، آرین طوفانی، محسن آهنگیان و روژان مشیری‌پور و در گروه سنی «ب» امیر احدی، رضا ابراهیمی کلاریجانی، آرمان توکلی، مسعود خادمی اسلام، میثم ثقفی، خورشید دادبه، علیرضا عقیقی و مازیار یکتایار به رقابت پرداختند و حسین علیزاده، داریوش طلایی و رامبد صدیف در غیاب شهرام ناظری به قضاوت نوازندگی این هنرمندان پرداختند.

در گروه سنی «ب» میثم ثقفی از یزد در بخش درآمد گوشه دلکش از دستگاه ماهور و گوشه عراق از این دستگاه را اجرا کرد. علاوه بر این قطعه‌ای در اصفهان و ردیف میرزا عبدالله توسط این نوازنده اجرا شد. در بخش ضربی میثم ثقفی قطعه‌ای ضربی در دستگاه ابوعطا اجرا کرد.

مسعود خادمی اسلام در پیش‌درآمد گوشه‌ دلکش و گوشه‌ ابوعطا و همچنین گوشه حجاز را اجرا کرد. در بخش ضربی قطعه‌ای از وزیری توسط این هنرمند اجرا شد. همچنین از دستگاه اصفهان قطعه بیات را اجرا کرد.

خورشید دادبه در بخش پیش‌درآمد قطعه جامه‌دران در دستگاه اصفهان و گوشه حجاز در دستگاه ابوعطا را اجرا کرد، سپس گوشه حجاز را به صورت آزاد اجرا کرد. سپس این هنرمند گوشه دلکش در دستگاه ماهور را در حضور داوران نواخت.

علیرضا عقیقی در نخستین قطعه خود و در دستگاه ماهور قطعه‌ای از گوشه داد و سپس قطعه‌ای در چهارگاه اجرا کرد. سپس دستگاه ابوعطا گوشه گبری و سپس قطعه جامه‌دران در این دستگاه توسط وی نواخته شد.

عقیقی در بخش ضربی در دستگاه ماهور قطعه چهار مضراب و قطعه درویش‌خان را نواخت.

سپس هومن قنبری ایلخچی گوشه دلکش را خارج از ردیف‌نوازی اجرا کرد. وی قطعه جامه‌دران در دستگاه اصفهان و سپس قطعه‌ای در سه‌گاه اجرا کرد. همچنین علیزاده از وی خواست تا در دستگاه ابوعطا قطعه‌ای بداهه نوازی کند.

مازیار یکتایار آخرین شرکت‌کننده در بخش تکنوازی تار و گروه سنی «ب» نخست گوشه‌ای در دستگاه ماهور به روایت میرزاحسین قلی نواخت، سپس گوشه داد در دستگاه ماهور و سپس گوشه عراق را در این دستگاه اجرا کرد.

سپس گوشه دلکش در دستگاه ماهور را خارج از ردیف نواخت و به اجرا در آورد و سپس درآمد دستگاه اصفهان را به درخواست حسین علیزاده نواخت.

سپس علیزاده از او خواست در مخالف سه‌گاه قطعه‌ای اجرا کند و پس از آن در بخش ضربی این هنرمند قطعه زنگ و شتر استاد ابوالحسن صبا را اجرا کرد.

در انتهای این برنامه اعلام شد که بخش رقابتی در بخش تک‌نوازی تار و در گروه سنی «ج» ساعت 17:30 آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها