امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48994
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی را پا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی را پا فشاری کاخ سفید بر گزینه غیر منطقی و غیر قانونی جنگ توصیف کرد.

مرضیه افخم تاکید نمود: گروگان گیری سیاست خارجی آمریکا توسط لابی های با نفوذ یک باور تثبیت شده در کانون های فکری آمریکاست اما توسل به گزینه نظامی صرفا بمنظور تامین منافع این لابی ها به بهای نقض اصول حقوق بین الملل، منشور ملل متحد و مقابله با افکار عمومی امر قابل توجیهی نخواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار امیدواری کرد دولت اوباما با درس گرفتن از تجربه ناموفق تقابل دولتهای قبلی آمریکا با ملت ایران، بپذیرد که استفاده از ادبیات تهدید آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران کمترین تاثیری در اراده دولت و ملت ایران برای احقاق حقوق مسلم هسته ای خود از جمله غنی سازی در داخل ایران نخواهد داشت و تنها با زبان تکریم و احترام است که می توان با ایران وارد تعامل شد.

افخم اضافه کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها بر عدم هرگونه انحراف در برنامه هسته ای ایران تاکید نموده است و همانگونه که جناب دکتر روحانی رئیس جمهور محترم اخیرا اعلام نموده اند ما به طولانی شدن حد مذاکرات هسته ای مخالفیم و معتقدیم در صورت وجود اراده لازم در طرف مقابل، به سرعت می توان راه حل مناسبی برای این موضوع پیدا کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها