امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48996
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آپا، انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان نهم اکتبر (17 مهر) برگزار می‌شود و نامزدها فرصت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آپا، انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان نهم اکتبر (17 مهر) برگزار می‌شود و نامزدها فرصت دارند تا هشتم اکتبر تبلیغ کنند.

کمیسیون مرکزی انتخابات جمهوری آذربایجان برای نامزدها در هر هفته 3 ساعت تبلیغات رایگان تلویزیونی و 3 ساعت رادیویی در شبکه رادیو و تلویزیون اجتماعی این کشور در نظر گرفته است.

22 نفر نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده بودند که کمیسیون مرکزی انتخابات صلاحیت ده نفر را تایید کرده است.

الهام علی‌اف رئیس جمهوری فعلی و رئیس حزب ینی آذربایجان، جمیل حسنلی نامزد ائتلاف شورای ملی نیروهای دمکراتیک  بزرگترین ائتلاف مخالفان  دولت  در انتخابات، زاهد اروج نماینده مجلس و طرفدار حزب حاکم، حافظ حاجی اف رئیس حزب مساوات معاصر و طرفدار حزب حاکم، قدرت حسنقلی اف نماینده مجلس و رئیس حزب قومگرای جبهه خلق آذربایجان واحد، فرج قلی اف نماینده مجلس و رئیس حزب قومگرای ترقی ملی، اقبال آقازاده نماینده مجلس و رئیس حزب غربگرای امید، الیاس اسماعیل اف نماینده مستقل مجلس ورئیس حزب عدالت، آراز علیزاده رئیس حزب سوسیال دموکرات و سردار جلال اوغلو رئیس حزب غربگرای دموکرات  ده نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری آتی جمهوری آذربایجان هستند.

دو نفر محبوس سیاسی نیز برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بود که کمیسیون مرکزی انتخابات از تایید صلاحیت یکی و ثبت نام دیگری خودداری کرد.

یکی از این نامزدها ایلقار محمداف رئیس جنبش آمریکاگرای رئال است که از چند ماه پیش به اتهام طراحی تظاهراتهای ضد دولتی در زندان بسر می برد.

کمیسیون مرکزی انتخابات به این عنوان که امضاهای جمع آوری شده توسط وی جعلی هستند، صلاحیت اش را تایید نکرد، که این موضوع با واکنش منفی اتحادیه اروپا مواجه شده است.

مهمترین چهره سیاسی که در پی جمع آوری هزاران امضاء از سوی مردم آذربایجان خود را نامزد انتخابات کرده بود حاج محسن صمداف رئیس حزب اسلام جمهوری اذربایجان بود.

کمیسیون مرکزی انتخابات مدعی شد اسناد لازم برای ثبت نام وی را دریافت نکرده است که حزب اسلام این ادعای کمیسیون مرکزی انتخابات را رد کرد.

صمداف به علت اعتراض به ممنوعیت حجاب و سخنرانی علیه دولت از ژانویه 2011 با پاپوش براندازی دولت در زندان بسر می برد.

با این روند اغلب نظرسنجی ها شانس پیروزی الهام علی اف رئیس جمهوری فعلی در مقایسه با دیگر نامزدها را بیشتر می دانند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها