امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49001
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صدها نفر امروز دوشنبه با تجمع در میدان شهر قصبه در تونس، بازداشت روزنامه نگار تونسی را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صدها نفر امروز دوشنبه با تجمع در میدان شهر قصبه در تونس، بازداشت روزنامه نگار تونسی را محکوم کردند.

معترضان به درخواست اتحادیه ملی روزنامه نگاران تونس صبح امروز دوشنبه تجمع خود را مقابل دفتر نخست وزیری تونس برگزار کردند و خواستار استقلال دستگاه قضایی کشور و اعطای آزادی بیان به رسانه ها در این کشور شدند.

زیاد الهانی روزنامه نگار تونسی به اتهام توهین به یک دادستان در دادگاه تونس در بازداشت موقت به سر می‌برد.

اتحادیه روزنامه نگاران تونس نیز اعلام کرد فردا سه شنبه کارکنان بخش رسانه و مطبوعات در اعتراض به تداوم نقض آزادی بیان و سیاست سرکوب خبرنگاران و روزنامه نگاران اعتصاب عمومی می کنند.

عادل برینصی، عضو دفتر اجرایی اتحادیه روزنامه نگاران تونس که اتحادیه ای با بیش از هزار و 100 عضو است به خبرگزاری آکی ایتالیا گفت:اعتصاب عمومی روزنامه نگاران تنها در اعتراض به زندانی شدن زیاد الهانی نیست، بخش اطلاع رسانی کشور به طور برنامه ریزی شده ای هدف قرار گرفته و به زندان افتادن زیاد الهانی تنها یک حلقه این برنامه است.

برینصی  افزود:دخالت در شیوه اطلاع رسانی، فشار مالی و فشارهای تبلیغاتی علیه روزنامه ها و روزنامه نگاران تنها بخشی از مشکلات ماست.

این در حالی است که زیاد الهانی امروز دوشنبه با پرداخت وثیقه به مبلغ 1000 یورو آزاد شد.

دستور بازداشت الهانی بامداد جمعه داده شد ولی دادگاه تجدید نظر شامگاه جمعه تصمیم گرفت وی را با قرار وثیقه آزاد کند.

الهانی به محکومیت یک تصویربردار تلویزیون که از صحنه پرتاب تخم مرغ به یک وزیر در ماه اگوست شکایت کرده بود.

وی هنگام خروج از بازداشتگاه گفت: رسانه نهاد اطلاع رسانی ملت تونس است و تونسی ها هرگز نمی خواهند به دوران استبداد بازگردند.

الهانی نیز به محض خروج از حبس در راهپیمایی معترضان به نقض آزادی بیان در تونس شرکت کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها