امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49023
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوشنبه گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل با موضوع حمله روز 21 اوت به منطقه «غوطه» در حومه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوشنبه گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل با موضوع حمله روز 21 اوت به منطقه «غوطه» در حومه دمشق منتشر شد.

کارشناسان سازمان ملل در این گزارش که در اختیار «بان‌‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل قرار گرفته، استفاده از عامل اعصاب سارین در این حمله را تائید کرده‌اند. بنا بر این گزارش، در این حمله از موشک‌های زمین به زمین استفاده شده است.

«بان‌کی‌مون» این گزارش را به اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است. وی حمله به غوطه را «جنایت جنگی» توصیف کرده است.

به گفته «بان‌کی‌مون» 85درصد از نمونه خون‌های گرفته‌شده از قربانیان این حادثه، استفاده از عامل اعصاب سارین در این حمله را تائید می‌کند. بان در ادامه با بیان اینکه مجموعا 37 نفر با سن 7 تا 68 سال از بازماندگان این حادثه در مورد حمله و اثرات بعد از آن مورد بررسی قرار گرفته‌اند. 83درصد از این افراد گفته‌اند که دچار عوارض شده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده است که «شواهد آشکار و متقاعد‌کننده‌ای» از استفاده از عامل گاز سارین در حمله به «غوطه» وجود دارد.

کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل همچنین اعلام کرده‌اند که در طول درگیری‌های سوریه موارد دیگری نیز از استفاده گسترده از عوامل شیمیایی ممنوعه وجود داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها