امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4903
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 284
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: نهمین نشست علمی تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع ویژگی‌های تلاوت استادانه و حفظ قرآن کریم طی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: نهمین نشست علمی تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع ویژگی‌های تلاوت استادانه و حفظ قرآن کریم طی سه روز در مجتمع «امام‌خمینی(ره)» حسینیه «الزهرا(س)» برگزار شد.

نخستین روز نشست شورای عالی قرآن با موضوع حفظ قرآن کریم آغاز و تا ظهر 21 اردیبهشت‌ماه ادامه داشت، همچنین کارشناسان حاضر در جلسه روز‌های پایانی نشست را با بررسی موضوع ویژگی‌های تلاوت استادانه ادامه دادند.

در این نشست اساتیدی چون «کریم دولتی»، «محمد حاج‌ابوالقاسم»، «رضا نجفی»، «محمد‌مهدی طباطبایی»، «محمد‌حسین فریدونی» و چند نفر از دیگر اساتید به تبیین موضوعات مختلف حفظ قرآن پرداختند، همچنین آقایان «علی‌اکبر حنیفی»، «غلام‌رضا شاه‌میوه اصفهانی»، «محمود لطفی‌نیا»، «احمد ابوالقاسمی» و برخی اساتید دیگر به ارائه مقالات ویژگی‌های تلاوت استادانه را برای حاضران تشریح کردند.

برگزاری محفل انس با قرآن کریم از برنامه‌های روز اول نشست بود که با حضور شرکت‌کنندگان و تلاوت «حمید‌شاکر‌نژاد» قاری بین‌المللی قرآن کریم در حسینیه جماران برگزار شد.

صحبت‌های یکی از حاضران مبنی بر اینکه به جای پرداختن به موضوعات تلاوت به فکر عمل به قرآن باشید از حاشیه‌های دومین روز نشست بود که با یادآوری شهدا به حاضران توصیه کرد به جای این‌گونه سخنان به فکر عمل به قرآن باشید زیرا آسیب‌های زیادی جامعه را گرفته است.

دید و باز دید قرآنیان که از نقاط مختلف کشور در این نشست حاضر شده بودند از نکات جالب این برنامه بود و اغلب حاضران یکی از محسنات چنین نشست‌هایی را تازه کردن دیدار‌ها می‌دانستند.

در روز دوم نشست که با موضوع حفظ قرآن پیگیری می‌شد، حجت‌الاسلام شاهسونی همه حاضران را به حضور در مشهد مقدس و اسکان در زائرسرای مؤسسه بیت‌الأحزان حضرت «زهرا(س)» دعوت کرد.

در پایان این نشست مقالات «اثر نقر و تنغیم بر القاء تلاوت استادانه» از «حیدر کسمایی»، مقاله «سبک شناسی» اثر «جهانبخش فرجی»، «ویژگی‌های تلاوت استادانه» اثر «نصر‌ت‌الله عارف‌حسینی» و مقاله «بررسی کیفیت آهنگین قرائت قرآن «پیامبر‌اعظم(ص)» و «ائمه معصومین(ع)» اثر «مرجان‌السادات حسینی» به عنوان مقالات برتر موضوع تلاوت استادانه انتخاب شدند.

در بخش حفظ قرآن کریم نیز، مقالات «حفظ قرآن، آغاز تعلیم» اثر «ابوالفضل خوش‌منش»، «گفتار پیرامون روایت نبوی» اثر «حسن زر‌نوشه‌فراهانی»، و‌ «بررسی جایگاه حفظ در مکتب معصومان(ع)» اثر مشترک «کریم دولتی» و «رضا امیری» به عنوان‌ مقالات برتر نهمین دوره نشست علمی ‌تخصصی شورای عالی قرآن انتخاب شدند.
 
تصاویر نشست علمی تخصصی شورای عالی قرآن


 
 

عکاس: مهدی احمدی  

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها