امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4904
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، دانمارک و فنلاند از آخرین کشورهای اروپایی بودند که سطح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، دانمارک و فنلاند از آخرین کشورهای اروپایی بودند که سطح هیئت نمایندگی دیپلماتیک فلسطین را ارتقاء دادند.

بر اساس این گزارش،‌ «ارکی تومیوجا»، وزیر خارجه فنلاند و «ویلی سووندال»، وزیر خارجه دانمارک پس از نشست وزرای خارجه کشورهای اروپای شمالی (نوردیک) در اسکاتلند تصمیم دولت‌های خود برای ارتقاء سطح نمایندگی فلسطین را اعلام کردند.

سووندال، وزیر خارجه دانمارک در این باره گفت: این اقدام به آن معناست که فلسطین نیز موقعیتی مانند سفارت‌خانه ‌های سایر کشورهای در کوپنهاگ و هلسینکی یافته است.

وی افزود: فنلاند و دانمارک بر این باورند استقلال فلسطین در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، مجمع عمومی سازمان ملل متحد 29 نوامبر 2012 فلسطین را به عنوان ناظر غیر عضو این نهاد بین‌المللی به رسمیت شناخت. پس از این را‌ی‌گیری، قبرس روابط دیپلماتیک خود با فلسطین را تا سطح سفارت افزایش داد و اعلام کرد، لازم است کشور فلسطین از طریق مذاکره با اسرائیل تشکیل شود.

نکته اینکه روز جمعه نیز شرکت آمریکایی گوگل از ابتدای ماه جاری میلادی در موتور جستجو‌گر خود عنوان «گوگل اراضی فلسطین» را به «گوگل فلسطین» تغییر داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها