امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49050
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل بعد از ارائه گزارش کمیته حقیقت‌یاب در مورد حادثه «غوطه» به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل بعد از ارائه گزارش کمیته حقیقت‌یاب در مورد حادثه «غوطه» به شورای امنیت، با حضور در جمع خبرنگاران استفاده از تسلیحات شیمیایی در روز 21 اوت در منطقه «غوطه» را تائید کرد. به گفته وی در این حمله از عامل اعصاب «سارین» استفاده شده است.

به گفته وی 85درصد از نمونه خون‌های گرفته شده، از استفاده از تسلیحات شیمیایی حکایت دارد. وی استفاده از این تسلیحات را جنایت جنگی خواند و گفت تردیدی وجود ندارد که از تسلیحات شیمیایی استفاده شده است.

وی این حمله را بزرگترین حمله شیمیایی بعد از حمله «صدام حسین» علیه منطقه «حلبچه» خواند.

«بان‌کی‌مون» در ادامه هرچند هیچ طرفی را به انجام این حمله متهم نکرد، اما با اشاره به تسلیحات شیمیایی سوریه، عملا به صورت تلویحی دولت را مسئول این حمله معرفی کرد. پیشتر هم خبرگزاری رویترز و «وال‌استریت‌ژورنال» گزارش داده بودند که «بان‌کی‌مون» قرار است گزارش را طوری ارائه دهد که دولت به دست داشتن در این حمله متهم شود.

وی در ادامه بر ضرورت پاسخگوی عاملان این حمله را خواستار شد. او همچنین ابراز امیدواری کرد که کنفرانس صلح سوریه موسوم به «ژنو 2» در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برگزار شود.
«بان‌کی‌مون» در پایان گفت کارشناسان سازمان ملل به محض توافق با دولت سوریه، بار دیگر برای بررسی در مورد حملات شیمیایی و تکمیل ماموریتشان به این کشور باز می‌گردند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها