امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49055
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به تشریح توانمندی های این نیرو پرداخت.

فدوی با اشاره به اشراف همه جانبه نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس گفت: امروز بیش از 100 شناور ما روزانه در خلیج فارس به گشت زنی می پردازند به طوری که امریکایی ها هر کجا را نگاه کنند، ما را می بینند.

وی با بیان اینکه امریکا در خلیج فارس موضع انفعالی دارد، گفت: هیچ موضوعی را سراغ نداریم که امریکایی ها در این منطقه از دستورات سپاه تمکین نکرده باشند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال گفت: توانمندی و قدرت ما در حدی است که امروز باید برای دیدن شناورهای امریکایی به سواحل کشورهای جنوبی خلیج فارس بروید.
فدوی با اشاره به رویارویی مستقیم سپاه و امریکا در خلیج فارس در ایام دفاع مقدس گفت: توان ما امروز به گونه ایست که امریکایی ها را مجبور به تغییر استراتژی نظامی خود بعد از نزدیک به ۲۰۰ سال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: توان نیروی دریایی سپاه بر ۵ پایه شناورهای تندرو، موشکی، هوادریا، پهپاد و تکاوران جهادی تعریف شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: در مقطعی، امریکایی ها هم اقدام به استفاده از شناور تندرو در خلیج فارس کردند اما نتوانستند و آنها را جمع کردند و به قول حضرت آقا آدم این کار را نداشتند.
فدوی با بیان اینکه ما از لبه تکنولوژی ها در تجهیزات خود استفاده می کنیم، گفت: شناورهای تندروی دنیا سرعتی در حد ۳۵ نات دارند اما شناورهای تندروی سپاه سرعت ۶۰ نات دارند و در برنامه آینده بنا داریم این سرعت را به ۸۰ نات برسانیم.

ادامه دارد...

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها