امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49073
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 36
«سامی بتنجانی»، عضو دفتر سیاسی جنبش معارض «جریان سوم به خاطر سوریه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ...

«سامی بتنجانی»، عضو دفتر سیاسی جنبش معارض «جریان سوم به خاطر سوریه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد که ابتکار عمل روسیه درباره سلاح‌‌های شیمیایی سوریه بسیار حائز اهمیت بوده و در زمان مناسبی اتخاذ شد.

بتنجانی افزود: با وجودی‌که سلاح شیمیایی باعث ایجاد موازنه بازدارنگی در منطقه به ویژه در مقابل سلاح‌های اتمی رژیم صهیونیستی می‌شود،‌ ولی موافقت مسئولان سوریه با طرح روسیه به نفع حفظ تمامیت ارضی سوریه است.

وی اظهار داشت: همکاری با مسکو ضامن مقابله با هر نوع اتهامات ممکن علیه نظام سوریه در زمینه استفاده از سلاح‌های شیمیایی گروه‌های مسلح است،‌ بدین معنی که این نوع سلاح‌ها از این پس تحت نظارت بین المللی بوده و در صورت استفاده، عامل آن به سرعت شناخته می‌شود.

این فعال سیاسی سوری با بیان اینکه تهدید آمریکا به اقدام نظامی علیه سوریه دامی بود که اگر آمریکا وارد آن می‌شد، به شدت در آن گرفتار می‌آمد، تاکید کرد: رهبران آمریکا امروز تلاش می‌کنند، به تدریج از این دام رهایی یابند.

وی اولین گام آمریکا در خروج از این دام را به تعویق انداختن رای گیری کنگره درباره حمله به سوریه دانست و گفت: در واقع این طرف روسی بود که با طرح خود آمریکا را از گرفتار شدن در پرتگاه جنگ نجات داد.

بتنجانی افزود: آمریکا هرگز به سوریه حمله نظامی نخواهد کرد و عقب نشینی آمریکا از موضع خود باید ما را هر چه بیشتر به سمت راه حل سیاسی پیش ببرد؛‌ چون راه حل سیاسی تنها راه خروج از بحران سوریه است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها