امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49078
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «والری آموس»، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری در یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «والری آموس»، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری در یک کنفرانس خبری در دفتر سازمان ملل در تهران در خصوص بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که با مقامات ایرانی صورت داده است، گفت: در خصوص یمن ما در ارتباط با حمایت‌های کنونی ایران بحث کردیم و در زمینه کمک‌های بشردوستانه، ما تقاضای کمک کردیم. در زمینه سازمان ملل ما خواستار دسترسی به بخش‌هایی از کشور شدیم که هم‌اکنون اجازه دسترسی به این مناطق را نداریم. امیدوارم دیپلماسی ایران در این زمینه‌ها موفق عمل کند. 

وی در خصوص موضوع سوریه نیز با بیان اینکه ایران از منظر تعامل با دولت سوریه در خصوص مسائل سلاح‌های شیمیایی و ترغیب این کشور برای مشارکت و پیوستن به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای حائز اهمیت است، اظهار داشت: موضع دولت ایران این است که اقدام نظامی علیه سوریه راه حل نیست و اینکه مذاکرات و گفت‌وگوها باید برای یافتن یک راه حل سیاسی در سوریه ادامه پیدا کند. من از این اقدامات حمایت می‌کنم.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه درباره نقش ایران در خصوص موضوع سوریه گفت: ایران می‌تواند از کانال‌های ارتباطی خود در سوریه و به ویژه در کشورهای همسایه برای تلاش‌های دیپلماتیک بیشتر استفاده کند. ایران می‌تواند از این کانال‌های ارتباطی خود برای کمک به سازمان ملل از جنبه کمک‌های بشردوستانه کمک کند تا بتواند به بخش‌هایی از این کشور که قبلاً اجازه نداشته، دسترسی پیدا کند.

آموس در ارتباط با تحریم‌ها علیه ایران که بر مردم تأثیر می‌گذارد، گفت: در زمینه تحریم‌ها علیه ایران، اول از همه باید به یاد داشته باشیم یکسری معافیت‌های بشردوستانه در تحریم‌ها وجود دارد و باید مطمئن شویم که این معافیت‌ها اعمال می‌شود. اگر زمینه‌هایی وجود داشته باشد که سازمان ملل بتواند با دیپلمات‌ها در این زمینه همکاری کند، خوشحال می‌شویم که بتوانیم کمک کنیم.

وی در خصوص آمادگی ایران برای نصب پایگاه پشتیبانی لجستیکی سازمان ملل در ایران تصریح کرد: من در گفت‌وگو با رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره اینکه گفته بود ایران پایگاه پشتیبانی لجستیکی سازمان ملل در کشور را برای کمک به کشورهای همسایه در مواقع بحرانی به وجود آورده است، سوالاتی پرسیدم و به گفت‌وگوها درباره اینکه در چه مواقعی این پایگاه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها