امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49107
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 67
عباس مقتدایی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون اظهار داشت: با ...

عباس مقتدایی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های این کمیسیون اظهار داشت: با توجه به تعطیلات دو هفته‌ای مجلس، اعضای این کمیسیون در خصوص برخی از طرح‌ها و برنامه‌های این کمیسیون به صورت غیررسمی همفکری و همکاری دارند.

وی افزود: بر این اساس، هفته گذشته جلسه‌ای با حضور معاونان سرپرست وزارت علوم و تحقیقات و معاونان سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و مواردی که مربوط به بخش نظارت و قانونگذاری مرتبط به این دو وزارتخانه بود، مورد بررسی قرار گرفت.

*پیگیری تعیین وضعیت معلمان شرکتی و پیش‌دبستانی توسط آموزش و پرورش 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: بررسی مسائل معلمان شرکتی و حق‌التدریس، مربیان بهداشت و مربیان پیش‌دبستانی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه با معاونان سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح شد.

وی ادامه داد: در این جلسه گلایه‌های عمومی مربیان شرکتی و پیش‌دبستانی که به دلیل عدم اجرای قانون نسبت به تعیین تکلیف وضعیت کاری خود اعتراض داشتند و به نمایندگان مجلس انتقال می‌دادند، به مسئولان وزارت آموزش و پرورش اعلام شد و آنها نیز قول دادند که این موضوع را پیگیری کنند.  

مقتدایی عنوان کرد: در ادامه جلسه مباحث مربوط به سازمان فنی و حرفه‌ای مطرح شد که با آماده شدن برنامه‌های این طرح، مقرر شد در روزهای آینده پس از بازگشایی مدارس این موضوع در دستور کار کمیسیون آموزش مجلس قرار گیرد.

*رئیس جمهور در اولین فرصت نسبت به معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس اقدام کند 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص زمان اعلام اسامی وزرای پیشنهادی توسط رئیس جمهور اظهار داشت: رایزنی‌های متعددی میان نمایندگان مجلس در این خصوص صورت گرفته است و اکنون مجلس آمادگی برای دریافت معرفی وزرای پیشنهادی از طرف رئیس جمهور را دارد.

وی افزود: توصیه و پیشنهاد نمایندگان مجلس این است که با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در اولین فرصت رئیس جمهور نسبت به معرفی وزرای پیشنهادی اقدام کند تا مجلس نیز با سرعت بحث رأی اعتماد را انجام دهد.

مقتدایی گفت: تأخیر در معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس، می‌تواند به ساختار مدیریتی و به خصوص مسائل مربوط به مباحث آموزشی و تربیتی کشور ضربه وارد کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها