امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49110
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که به عقیده مقامات مسکو توافقات صورت گرفته بین وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در ژنو باید در پیش‌نویس قطعنامه مربوط به سوریه که برخی کشورهای غربی درصدد ارائه آن به شورای امنیت هستند، در نظر گرفته شود.

فرانسه، آمریکا و انگلیس درصدد تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در مورد سوریه هستند که در آن اقدامات احتمالی شدیدالحنی در قبال دمشق در نظر گرفته شده است. 

چورکین گفت: من امیدوارم که پیش‌نویس قطعنامه توافقات ژنو را نیز شامل باشد.

این دیپلمات بلندپایه روس با ذکر این نکته که مباحثات آتی در شورای امنیت در مورد سوریه آسان نخواهد بود، افزود: شورای امنیت باید روی قطعنامه‌ای کار کند که از راه حل پیشنهادی برای اجرایی شدن کنترل سازمان ممنوعیت استفاده از سلاح‌های شیمیایی بر تسلیحات شیمیایی موجود در سوریه حمایت کند.

سفیر روسیه در نیویورک همچنین تاکید کرد که گزارش بازرسان سازمان ملل در این مورد که سلاح‌های شیمیایی در سوریه واقعا مورد استفاده قرار گرفته، دارای جزئیات فنی بسیاری است و باید با دقت مطالعه و بررسی شود.

چورکین گفت: این گزارش کاملا جدی و بسیار فنی است و باید قبل از نتیجه گیری در مورد آن بدقت مورد مطالعه و ارزیابی قرار بگیرد.

در گزارشی که روز دوشنبه از سوی گروه بازرسان بین‌المللی اعزامی به سوریه به دبیرکل سازمان ملل ارائه شد، استفاده از سلاح شیمیایی در «سطح گسترده» در این کشور مورد تایید قرار گرفته است.

آمریکا، انگلیس و فرانسه از هم اکنون این گزارش را به منزله تایید استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه ارزیابی کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها