امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49111
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه در مسکو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه در مسکو با «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفت‌وگو می‌کند که طی آن اوضاع کنونی سوریه با توجه به ابتکارعمل روسیه در خصوص نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه مورد بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب یادآور شد: برغم وجود اختلاف آشکار در مواضع روسیه و فرانسه در مورد راه‌های حل مناقشه داخلی در سوریه، گفت‌وگوهای مستمر و شفاف مقامات بلندپایه دو کشور این امکان را فراهم ساخته تا دو طرف در جوی همراه با اعتماد متقابل به بررسی اوضاع کنونی پرداخته و به دنبال یافتن راه حلی مشترک برای حل و فصل این مناقشه به درازا کشیده شده باشند.

بر اساس این اطلاعات، علاوه بر سوریه، مسائل مربوط به مناقشه فلسطین-اسرائیل، اوضاع در مصر و مالی و همچنین مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران نیز در دستور کار مذاکرات وزرای خارجه روسیه و فرانسه گنجانده شده است.

علاوه بر این، در جریان این مذاکرات وضعیت کنونی و دورنمای همکاری روسیه و اتحادیه اروپا، مسائل مربوط به آماده سازی مقدمات امضای توافقنامه چارچوبی جدید بین روسیه و اتحادیه اروپا، تامین امنیت انرژی و حرکت به سمت رژیم بدون روادیدی برای سفرهای کوتاه مدت شهروندان دو طرف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها