امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49112
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم روز شعر و ادب به همراه بزرگداشت ستاد شهریار شامگاه گذشته در حوزه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم روز شعر و ادب به همراه بزرگداشت ستاد شهریار شامگاه گذشته در حوزه هنری با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار، علیرضا قزوه، حقیقت‌پور نماینده اردبیل در مجلس، نوری نماینده بوستان آباد در مجلس، ابوالفضل علی محمدی از دوستان شهریار، هوشنگ طیار شاعر و دوست استاد شهریار، مجد شهریار شناس، چینی فروشان مدیر دفتر نشر فرهنگ اسلامی، حسن شادبه مترجم کتاب سلام حیدربابا، محمد جواد محقق برگزار شد.
 
* طیار و شعری در استقبال از سروده شهریار

در این مراسم استاد طیار از شاعران آذری زبان، شعری که استاد شهریار با خط خود برای این شاعر آذری نوشته بود را برای حاضران خواند. وی در ادامه شعری را به زبان آذری در رسای استاد شهریار خواند.

وی در ادامه عنوان کرد: اردبیلی هستم، اولین باری که به حضور استاد شهریار رسیدم 16 ساله بودم، اشعاری را برایش خواندم، پس از آن نامه‌ای به شهریار نوشتم که پاسخش در دیوانش موجود است. در تعطیلات نوروز وقتی مدارس تعطیل بود من به تبریز رفتم و ملاقاتش کردم؛ از شعرش استقبالی کردم و برایش خواندم،‌ شهریار گفت: مرتبه اول که شعر خواندی باورم نشد از آن شما باشد اما حالا متوجه شدم آن اشعار متعلق به شماست.

وی در پایان سخنان دو غزل استقبال از اشعار شهریار را برای حاضران خواند.
 
* شعر سروده شده در مراسم تشییع شهریار

سیاوش اصغرزاده دیگر شاعر حاضر در این مراسم به زبان آذری شعری که در روز تشییع پیکر این شاعر گفته شده بود را قرائت کرد. دشتی از دیگر شاعران در این جلسه بود که شعری را با این مطلع شهریار شاعران عصر حاضر شهریار/ از سرجرات بگویم شاعران را افتخار را خواند.
 
* رونمایی از کتاب «ترجمه سلام حیدر بابا»

در ادامه مراسم گرامیداشت استاد شهریار؛ با حضور مومنی شریف، شادبه مترجم اثر، هادی بهجت تبریزی فرزند شهریار،علی محمدی از کتاب «ترجمه سلام حیدر بابا» رونمایی شد.

در این مراسم علاوه بر سخنرانی و شعرخوانی  قطعه موسیقی از ترکی قشقایی برای حاضران نیز اجرا شد.
 
* تجلیل از فرزند شهریار و مترجم کتاب «ترجمه سلام حیدر بابا»

در پایان این مراسم، حوزه هنری و بنیاد بین‌المللی علمی پژوهشی استاد شهریار از هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار و شادبه مترجم کتاب تقدیر به عمل آوردند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها