امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4912
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مسئول معارضان در گینه کوناکری به خبرگزاری فرانسه گفت: سه تن از فعالان معارض دیروز جمعه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مسئول معارضان در گینه کوناکری به خبرگزاری فرانسه گفت: سه تن از فعالان معارض دیروز جمعه به ضرب گلوله کشته شدند.

دیالو گفت که دو تن از قربانیان دانش آموز 18 و 12 ساله بودند و نفر سوم شناسایی نشده و جسدش به مرکز پزشکی در کوناکری منتقل شده است.

یک منبع پزشکی نیز گفت که اجساد دو تن دیروز جمعه به بیمارستان دونکا پایتخت منتقل شدند.

شاهدان گفتند که دو جوان به ضرب گلوله دو پلیس سوار بر موتور سیکلت در منطقه بامبیتو در حومه کوناکری کشته شدند.

تظاهرات مخالفان به زمان برگزاری انتخابات در گینه کوناکری دیروز برای چندمین روز متوالی ادامه داشت که به درگیری شدید بین جوانان معترض با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف پایتخت و زخمی شدن شماری دیگر منجر شد.

مامادو الفا باری سخنگوی نیروهای گارد ملی گینه کوناکری گفت یک نیروی پلیس که در جریان اعتراضات خشونت بار پنجشنبه گذشته زخمی شده بود دیروز جمعه درگذشت و چهار پلیس دیگر نیز زخمی شده‌اند.

احزاب مخالف دولت گینه، آلفا کنده رئیس جمهور را که در سال 2010 میلادی پس از اولین روند انتقال دموکراتیک قدرت در این کشور از سال 1985 میلادی تاکنون قدرت را به دست گرفته است، به تلاش برای تقلب در انتخابات متهم می‌کنند.

رهبران مخالفان که می‌گویند کنده پیش از اعلام تاریخ برگزاری انتخابات با آنها رایزنی نکرده است، از هوادارانشان خواسته‌اند تا زمان لغو تاریخ برگزاری انتخابات در 30 ژوئن، به اعتراض‌های خود ادامه دهند.

دولت گینه درخواست‌های مخالفان را رد کرده است.

انتخابات در گینه کوناکری از سال 2011 میلادی تاکنون به دلیل اختلاف‌های دولت و احزاب مخالف به تعویق افتاده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها