امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49131
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، دولت اسماعیل هنیه در غزه دیروز اعلام کرد که مقامات مصری گذرگاه زمینی رفح با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، دولت اسماعیل هنیه در غزه دیروز اعلام کرد که مقامات مصری گذرگاه زمینی رفح با غزه را در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به صورت محدود بازگشایی خواهند کرد.

«ماهر ابو صبحة» مدیرکل هیئت گذرگاه‌ها و مرزها در بیانیه‌ای مطبوعاتی در این راستا تاکید کرد که طرف مصری اعلام کرده که این گذرگاه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به مدت 4 ساعت بازگشایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه عبور از گذرگاه از طریق نام نویسی انجام می شود، گفت که اولویت‌ها و نیازهای فوری تر در انجام این سفرها رعایت خواهد شد. وی از طرف مصری خواست تا برای کاستن از سختی‌های مسافران غزه در طول هفته این گذرگاه را باز نگه دارند.

وی تاکید کرد که نام نویسی کنندگان در وزارت کشور برای عبور از گذرگاه بالغ بر 5 هزار نفر هستند که همگی جزو نیازهای اساسی و دانشجویان و بیماران هستند.

خبرگزاری مصری الشرق الاوسط نیز به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که مصر تصمیم گرفته برای حالت های فوری گذرگاه رفح را در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه باز کند. این مرزها از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر باز خواهد بود. وی تاکید کرده که این اقدام بنا به درخواست محمود عباس انجام می شود.

گذرگاه رفح از شش روز پیش در پی ناآرامی های شبه جزیره سینا و اتهام‌زنی به جنبش حماس برای دست داشتن در این ناآرامی ها و اتهام دخالت در امور داخلی مصر بسته شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها